У сесійній залі Чернівецької міської ради розпочала роботу міжнародна наукова конференція «Муніципальні читання імені Антона Кохановського».
У рамках муніципальних читань працюватимуть дві секції «Історичний досвід державного управління і місцевого самоврядування на території Чернівецької області» та «Реформування місцевого самоврядування в контексті децентралізації влади: вітчизняний та закордонний досвід», а також відбудеться круглий стіл «Сучасні виклики формування та реалізації муніципальної влади». Участь у конференції беруть представники органів місцевого самоврядування та міських органів державної влади, експерти, науковці, лідери неурядових організацій, науковці з Молдови, Румунії, Австрії, Франції, пише сайт чернівецької міської ради
Чернівецькі владники та науковці проаналізували досвід країн Європейського Союзу у впровадженні реформи децентралізації та розвитку місцевого самоврядування. Ділились досвідом із ними представники європейських країн.
Сергій Гакман, : «Ми не можемо брати повністю модель однієї країни. Є аспекти, які, вони більше подобаються, наприклад, країн західної європи. Проте, наприклад, досвід наших сусідів, які також пішли від посткомуністичного минулого для нас більш цінний в тому плані, що яким чином перейти до більш ефективних моделей – він для нас є надзвичайно цінним. Тому треба враховувати досвід всіх країн».
Алан Делькамп, радник з конституційних питань Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи: «Я вважаю, що низка тих реформ, яка була започаткована в Україні, починаючи з квітня місяця, на мій погляд, можна вважати позитивною. Децентралізація – це процес зближення громадян із владою. В цьому полягає пошук шляхів, яким Україна має слідувати, щоб була найбільша співпраця між громадянами і місцевою владою».
Алан Делькамп, радник з конституційних питань Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи: «Держава дуже забюрократизована, з великою кількістю негативних традицій. Щоб змінити стан справ, потрібно передати владу на місця. Що стосується Чернівців, то такі перетворення можуть спричинити появу місцевих особистостей, які будуть здатні згодом більш ефективно здійснювати ці реформи».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами