У Чернівецькій області минулого року майже на 25% зросла кількість хворих на туберкульоз органів дихання.
Про це йдеться у звіті Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області про санітарно-епідеміологічну ситуацію на Буковині.
"За 12 місяців 2019 року в порівняні з 2018 роком продовжується тенденція до збільшення рівня захворюваності на туберкульоз органів дихання, рівень захворюваності збільшився на 24,1%, з них лабораторно підтверджено – 26,5%. Захворюваність в основному формується за рахунок Сторожинецького, Путильського та Хотинського районів", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, на минулій сесії депутати Чернівецької обласної ради підтримали рішення ОДА про ліквідацію трьох протитубекульозних санаторіїв в області.
Також минулого року зріс рівень захворюваності на гастроентероколіти встановленого та невстановленого походження на 10,6% та 14,1% відповідно.
"Ріст захворюваності на гастроентероколіти встановленої етіології відмічався в Сторожинецькому, Заставнівському, Кіцманському, Глибоцькому та Новоселицькому районах. Одночасно, на фоні загального зниження захворюваності на гострі кишкові інфекції в області спостерігається неблагополучна тенденція до збільшення захворюваності в Сторожинецькому, Заставнівському, Глибоцькому, Новоселицькому та Кіцманському районах. Ріст захворюваності на гастроентероколіти невстановленої етіології відмічається в Глибоцькому, Кіцманському, Новоселицькому та Вижницькому районах", - додали у Держпродспоживслужбі.
Читайте також: Смердючою рибою намагалися нагодувати дітей на Хотинщині
Суттєво зросла кількість людей, які хворіли на сальмонельозні інфекції у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року (+106 випадків або 91%). Значний ріст захворюваності на сальмонельозні інфекції зареєстрований в Путильському районі (в 40 разів) за рахунок спалаху сальмонельозу в закладі громадського харчування.
Водночас, у 2019 році зафіксували 14 випадків захворюваності на лептоспіроз, що на 5 випадків менше, ніж у 2018 році.
Крім того, на території області у 2019 році зареєстрували чотири спалахи гострих кишкових інфекцій, три з яких пов’язані з діяльністю закладів громадського харчування та один виник в стаціонарному оздоровчому таборі.
Читайте ще: В Красноїльську, де масово отруїлися люди, знайшли порушення у цеху
"Під час спалахів постраждало 182 людини, з них дітей до 17 років – 71. Два спалахи викликані сальмонелою, 2 – невстановленої етіології", - зазначають у Держпродспоживслужбі.
За 2019 рік через різні порушення працівники служби надали 6 приписів та наклали 7 штрафів на суму понад 50 тисяч гривень, тричі тимчасово припиняли обіг харчових продуктів оператором потужності, вилучили з обігу 15 кг небезпечних харчових продуктів. Одну особу відсторонили від роботи, а дві справи про закриття закладів харчування передали до суду. Одна із них задоволена у повному обсязі. Про хід розслідування проінформовані правоохоронні органи.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами