Департамент освіти та науки облдержадміністрації розпочав підготовку до опалювального періоду.
Триває завезення твердого палива – вугілля і дров, яке складується безпосередньо у закладах освіти біля котелень. Станом на 5 вересня заготовлено 74% дров від загальної потреби. Перевіряються на справність опалювальні котли, триває заміна лічильників на двотарифні.
Про це на нараді розповіла директор Департаменту освіти та науки облдержадміністрації Оксана Палійчук.
На нараді також зазначено, що занепокоєння викликає зменшення інтересу молодих фахівців до праці вчителя. Для прикладу,у Сторожинецькому районі станом на 1 вересня було 64 вільних вакансії вчителів. За 5 днів навчального року вдалося скоротити кадрову потребу до 42 вакансій. Утім, ця статистика все ж є негативною. Департамент звернувся з листом до ректорату Чернівецького національного університету ім.Юрія Федьковича з проханням направити у заклади освіти випускників, фахівців математики, фізики, інформатики, психології, природничих наук. Не вистачає педагогів також у Новоселицькому та Кельменецькому районах. Такі ж кадрові проблеми мають заклади профтехосвіти, бракує майстрів виробничого навчання.
Вам буде цікаво: Гриневич розповіла, коли школи перейдуть на 12-річку
Під час освітянської наради було заслухано звіт про роботу психологічної служби системи освіти. Наголошено, що кількість фахівців-психологів буде збільшено на 30%. На роботу психологами, як у Чернівцях,так і в області, запрошуються випускники вищих навчальних закладів.
Значної уваги на нараді було приділено питанню забезпеченоості шкіл області підручниками. Департамент освіти та науки облдержадміністрації прийняв рішення звернутися до батьків учнів 4–7 класів та рекомендувати не поспішати купувати підручники у книгарнях. Видавництва до кінця вересня мають завершити друк підручників і вони будуть розподілені у школи. Станом на 5-те вересня Чернівецька область забезпечена шкільними підручниками на 59%.
На завершення Оксана Палійчук наголосила про необхідність посилення роботи щодо майбутньої реалізації транскордонних інвестиційних проектів в частині енергозбереження в закладах освіти. Зазначено, що зараз проходять експертну оцінку 13 проектів, будуть підготовлені пропозиції нових проектів за програмою співпраці Україна-Румунія.
Джерело: Чернівецька ОДА
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами