У Чернівецькій області буде три госпітальних округи: в Сторожинці, Чернівцях та Хотині. Однак інші районні лікарні при цьому закривати не будуть.
Місцеві органи влади самостійно визначають кількість госпітальних округів, лікарень та їх профіль. Затверджуватися центральною владою госпітальні округи будуть у відповідності до методики їх створення.
- Ми запропонували, щоб до Західного госпітального округу увійшов Вижницький, Глибоцький, Путильський, Сторожинецький райони з центром у Сторожинці. До Центрального - Чернівці, Герцаївський, Заставнівський та Кіцманський райони з центром у Чернівцях. І до Східного - Хотинський, Новоселицький, Кельменецький, Сокирянський райони та Новодністровськ з центром у Хотині, - розповіла Оксана Андрієць, директор Департаменту охорони здоров`я, під час засідання Комісії з питань медицини, соцзахисту та АТО Чернівецької ОДА. – Однак МОЗ вважало, ще це надто багато для невеликої області. Бо у Вінницькій, Хмельницькій областях утворюють три госпітальних округи. Тому Буковині було запропоновано два – із центрами у Чернівцях та Кельменцях. Зрештою, після тривалих обговорень, поділ таки провели так, як зручно буде для буковинців.
Попри створення госпітальних округів, кількість лікарень в регіоні не зміниться. Однак Департамент охорони здоров`я повинен визначити, які саме медичні послуги зручно отримувати місцевим жителям в кожній конкретній лікарні з урахуванням місцевої інфраструктури, зокрема, наявності доріг.
Читайте ще: 5 міфів про госпітальні округи
Кожен госпітальний округ повинен відповідати двом головним критеріям: послуга з інтенсивного лікування та можливість не більше ніж за годину дістатися до лікарні, де надається така послуга.
- Після утворення у центрах госпітальних округів лікарень інтенсивноголікування, мешканцям Хотинського району операцію на судинах зможуть провести у Хотині, а не їхати до Чернівців. І це дуже зручно, - пояснює Юрій Лесюк, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА. – Тобто мета таких змін в тому, щоби кожна людина знала, що у випадку, коли щось стається, протягом години її довезуть туди, де нададуть адекватну допомогу.
Сторожинецька та Хотинська районні лікарні будуть лікарнями інтенсивного лікування другого рівня, Чернівецька обласна лікарня – третього рівня. А от всі інші райлікарні в межах госпітального округу – лікарнями першого рівня, які матимуть відділення невідкладної допомоги та вузькопрофільні відділення.
- Окрім того, заплановано впровадити так звані «перехоплюючі» лікарні. Наприклад, Путила входить до Західного госпітального округу з центром у Сторожинці. Але якщо треба рятувати життя – у дитини черпно-мозкова травма – до Сторожинця такого пацієнта швидко не довезеш, - зауважує Юрій Лесюк. – Для цього Вижницка районна лікарня буде так званою «перехоплюючою». У цьому медзакладі максимально стабілізують стан пацієнта, аби далі транспортувати його до Сторожинецької ЦРЛ.
Вам буде цікаво: Що чекає буковинців після медреформи: страховки, госпітальні округи, ліки
Заступник міністра охорони здоров`я Павло Ковтонюк зазначає, що уряд готовий інвестувати в підтримку госпітальних округів, причому інвестиції під всі лікарні, які там є, незалежно від того розширюється лікарня чи підсилюється, перетворюється на хоспіс чи реабілітаційний центр. Єдина умова - розобити план розвитку округу та чітко визначено профіль лікарень та послуг, які вони надаватимуть.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами