Лікар, яка однією з перших приймала дітей, уражених алопецією, вважає, що лихо у Чернівцях спричинив талій.
Наталія Скращук, яка зараз працює заступником головного лікаря Чернівецької обласної дитячої лікарні, у період алопеції саме була головним педіатром Чернівецької області. Пригадує: це був період паніки і невідомості.
- Перші уражені звернулися до дерматологів зі скаргами на раптове випадання волосся. А потім цей процес набув масовості. Щодня до інфекційного відділення потрапляло по 3-5 дітей, - розповідає Наталя Анатоліївна. – Окрім того, що у них випадало волосся, були скарги на галюцинації. Бачили випадки, коли довгокоса дівчинка вранці вставала з ліжка, а її коса залишалася на подушці. Це, повірте, дуже страшно. І ми ніколи не мали справи ні з чим подібним.
Читайте ще: «Здорова дитина – найкраща подяка!»
Незрозуміла хвороба охоплювала і маленьких дітей, і підлітків. Нажахані батьки масово вивозили своїх чад якомога далі. Медики всім видавали активоване вугілля, аби бодай якось зняти інтоксикацію. Щоправда, від чого вона – намагалися тоді з`ясувати ледь не всі науковці світу.
- Усе-таки я схильна до версії, що алопецію спровокував талій – важкий метал, який існує у трьох видах: рідкому, твердому та газоподібному. Ми перечитали чимало літератури і натрапили на такий факт: у 30-х роках в Німеччині вівцям, які мали дуже густу шерсть, давали талій, - і шерсть протягом кількох годин випадала. А потім у них відростала нова шерсть – краща, ніж попередня, - розповідає Наталія Скращук. – Але що було характерно: на кінчику кожної шерстинки з`являвся наліт від графіту. Таке ж ми бачили і на волоссі діток, які постраждали від алопеції.
Лікар припускає: найімовірніше, діти отруїлися через повітря.
- Діти, в яких випало волосся, мали ознаки кон’юнктивіту, але не такого, як за вірусної інфекції – тоді вся кон’юнктива червона. Почервонів лише краєчок, - продовжує Наталя Анатоліївна. – На слизових оболонках та шкірі рук також проявлялися незначні висипання. Все це вказує на те, що вони через повітря проконтактували з важким металом.
Вам буде цікаво: У Чернівцях вилікували від малярії 17-річного юнака
Сприяла затримці невідомої речовини в повітрі погода: літо 1988-го року було дуже спекотним і безвітряним, а в місті не було ані техніки, ані палива, аби бодай щоранку поливати вулиці. Словом, ніхто не був готовий до такого лиха. На щастя, жодних наслідків у подальшому для здоров`я алопеція не мала.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами