Борис Руснак, слухач: Шановний Романе Петровичу, з висоти свого "гіркого досвіду" впровадження адміністративно-територіальної реформи", як Ви ставитеся до нинішньої так званої "децентралізаційної реформи", яка здійснюється на підставі антиконституційного Закону "Про добровільне об'єднання територіальних громад". Він суперечить статтям 133 та 140 Конституції України. (Про це було зазначено у висновках двох головних управлінь апарату парламенту - юридичного і науково-експертного). У разі, якщо Вас оберуть Президентом України, чи звернетеся до Конституційного Суду України з поданням про визнання згаданого закону неконституційним.
Читайте ще: Я готовий відпрацювати разом з людьми їхнє замовлення - Р.Безсмертний
Роман Безсмертний: Що стосується закону і реформи, яка проводиться, то я в 2005 році наполягав, що перед тим, як проводити певні кроки, треба внести зміни у Конституцію, у законодавство. І мають бути механізми, на основі яких проводяться такі реформи. В тому числі і бюджетного кодексу. Що це за експерименти, а мені хочеться сказати екскременти. Він дуже небезпечний з одного боку, а з іншого, я прекрасно розумію і з безвиході треба було щось робити. На сьогоднішній день лише 34% територіальних громад утворених подають ознаки життя, все інше, вони від народження не здатні до існування. Нам все рівно доведеться на основі конституційних і законних засад проводити політику територіальної організації нової, і децентралізації. Наголошую, дві третіх потреб громадянина реалізується на рівні первинної громади сьогодні. Дві третіх повноважень у цьому плані належить центру. Якщо ми не поставимо піраміду на ноги, ми дальше будемо жалітися один на одного.
Вам буде цікаво: Продаж лісу та румунські паспорти. Роман Безсмертний у Чернівцях розповів, як вирішувати державні проблеми
Людмила Григорчук: Але рухаємося правильно чи заповільно?
Роман Безсмертний: Те що зараз робиться – це неандерталець, це тупикова гілка людства. Воно щось якісь уроки дає, але насправді воно нас нікуди не веде. Очевидно, що це треба буде переглядати, привносити до нього життя і дальше рухатися так, як це робилося в європейських країнах.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами