Сергій Осачук, кандидат історичних наук, на сайті Австрійської національної бібліотеки перечитував чернівецькі газети ХІХ-початку ХХ століття. Саме у них він дізнався про цікавий факт: виявляється, автором ескізу панно на фасаді Чернівецького художнього музею був буковинський художник Євген Максимович. А її майстерне виконання здійснила найвідоміша керамічна компанія Австро-Угорщини - Порцелянова Мануфактура Жолнаї з міста Печ (Угорщина).
Сергій Осачук: «У 1901 році у Чернівцях відкрився новий будинок буковинського ощадного банку, у якому нині розташований Чернівецький краєзнавчий музей – перлина стилю віденського модерну. Він був оздоблений декоративним панно. Дотепер вважалося, що автором цього панно є художник Йоган Ланг. Частина його автографа увіковічена на одній із плиток на фасаді. Ми бачимо там ініціали «Й» (але чи то Йоган, чи Йосиф) і LanG (але G прихована у віконній рамі)».
Читайте ще: Чернівецька Резиденція: невідомі факти про відому будівлю
В одній зі щоденних чернівецьких газет 1904 року журналіст взяв інтерв`ю у Євгена Максимовича, у якому охарактеризував стиль творчості митця та його роботи.
Сергій Осачук: «І ось автор, журналіст, мистецтвознавець, який побував в ательє у Максимовича, стверджує, що у Чернівцях він відомий як автор декору на фасаді Ощадного банку. Якщо ми маємо таке пряме свідчення з 1904 року, то які є підстави не вірити цьому?
А тепер справа за мистецтвознавцями, порівнювати стилістику робіт Ланга та Максимовича. Я вважаю, ми повинні почути також і таку альтернативну думку».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами