Як розповів кореспонденту Медіа Агентства АСС начальник структурного підрозділу пухлин молочної залози онкоцентру Ілля Тащук, цей процес непокоїть людей через страх втратити роботу. Мова йде передусім про середній та молодший медичний персонал, зазначив лікар.
Керівництво ж онкоцентру запевняє, що оптимізацію медзакладу проводять для покращення надання відповідних послуг пацієнтам.
Читайте також: У Чернівцях ще одна лікарня може приймати інфікованих COVID-19
Так, за словами Іллі Тащука, в онкоцентрі планують створити єдине хірургічне відділення, яке займатиметься всіма патологіями. Відтак, зазначає лікар, передбачається зменшення кількості передусім медичних сестер та, загалом, середнього та молодшого медичного персоналу.
«У закладі планується створення одного хірургічного відділення, яке займатиметься всіма патологіями, тобто це і абдомінальна хірургія, гінекологія і молочна залоза. Відповідно, буде зменшена кількість, як було повідомлено, медичних сестер, і працівників молодшого і середнього медичного персоналу. Кожному було запропоновано або перехід на 0,5 чи 0,75 ставки в іншому або ж новоствореному відділенні, або ж у разі відмови – людині буде вручено повідомлення про звільнення, згідно із законодавством через 2 місяці. Відділення пухлин молочної залози зберегло свої позиції, у роботі відповідає показникам попередніх років, тому ми вважаємо, що це відділення не заслуговує на це», - конкретизує Ілля Тащук.
Основною мотивацією оптимізації лікар називає зменшення надходжень до медзакладу від Національної служби здоров’я України (далі - НСЗУ) та недостатнє фінансування. Натомість переконує, що в онкоцентрі немає проблем ані з фінансуванням, ані з фондом заробітної плати.
«Подивившись надходження у заклад, і скільки він заробляє, то проблем з фондом заробітної плати ми не побачили.
Ситуація в тому, якби люди погоджувалися на дані аспекти, я це питання б не озвучував. Є певні обурення і побоювання людей за своє майбутнє і взагалі втратити роботу.
Скільки людей працюватиме у новому відділені наразі не відомо. Для цього потрібен новий штатний розпис, але я його ще не бачив і ця інформація не доведена до працівників», - сказав Ілля Тащук.
Фото: Facebook Іллі Тащука
Керівництво Буковинського клінічного онкологічного центру апелює щодо оптимізації у медзакладі до вимог НСЗУ та департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА. Як говорить генеральний директор установи Ігор Малишевський, всім працівникам запропонували альтернативні посади.
«НСЗУ і департамент охорони здоров’я Чернівецької ОДА говорять про те, що заклади повинні оптимізуватися, тісно працювати зі Службою і виконувати відповідні вимоги.
Впродовж року у нас працює робоча група щодо оптимізації наших структурних підрозділів. І все що нині відбувається – це для того, щоб якомога краще надавати медичну допомогу нашим пацієнтам.
Всім працівникам запропонували альтернативні посади. Це не означає, що людям сказали, що їм треба йти. Ні! У деяких відділеннях працівникам запропонували 0,75 ставки через те, що бюджет робочого часу і навантаження, які є в тих відділеннях, не відповідають тому навантаженню, яке було до цього», - коментує Ігор Малишевський.
Відтак, за словами генерального директора, жодної глобальної проблеми у цьому процесі він не бачить. Ігор Малишевський додав, що з кожним працівником працюють індивідуально, і вже, навіть, є як ті, хто й погодився на умови оптимізації, так і ті, хто з ними не погоджуються.
У коментарі Медіа Агентству АСС директор департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Олег Чорний розповів, що наразі в області оптимізують не один медичний заклад. Так, за словами посадовця такий процес вже триває в Чернівецькій обласній психіатричній лікарні, Обласному клінічному протитуберкульозному диспансері, Чернівецькому обласному ендокринологічному центрі, Чернівецькому обласному шкірно-венерологічному диспансері, Будинку дитини, Обласному лікарсько-фізкультурному диспансері, Чернівецькому обласному центрі медико-соціальної експертизи, Обласному бюро судової-медичної експертизи, департаменті охорони здоров’я та інших установах. Тобто, оптимізація медичних закладів, на думку Олега Чорного, має дати закладам вижити і розвиватися в умовах медичної реформи.
«Це вимушений крок, ми мусимо це робити, тому що йде недофінансування цієї галузі у розрізі ІІ етапу медичної реформи. Крок правильний – і тут є багато плюсів, і мінусів. Основний мінус – це оптимізація, через яку усі заклади охорони здоров’я мають пройти. Ми, як департамент, неодноразово повідомляли усі заклади, щоб вони проводили свою штатну чисельність і витрати у відповідність.
Так, завдяки оптимізації люди, які справді спрацюють, матимуть набагато більшу зарплату. Якщо вже говорити про заклади охорони здоров’я, то зекономлені кошти установа може витратити на придбання нового обладнання, до нього запросити нового спеціаліста, а відтак, запропонувати нову послугу і підписати новий контракт з НСЗУ, а це, відповідно, гроші для закладу», - говорить Олег Чорний.
Новини Медіа Агентства АСС є у Viber
Власником Обласного комунального підприємства «Буковинський клінічний онкологічний центр» є Чернівецька обласна рада. Заступник голови ради Михайло Павлюк каже, що відповідальною за медичну реформу є виконавча влада. Наразі, за його словами, у неї відсутня стратегія розвитку системи охорони здоров’я як в Україні, так і в області.
«Є дуже багато спорадичних дій, які між собою не пов’язуються, як стосовно ініціатив щодо реорганізації окремих обласних комунальних установ, так і в цілому бачення третинного рівня, тобто високоспеціалізованої медичної допомоги, - каже чиновник. - Щодо конкретного випадку – обласна виконавча влада розіслала листи усім обласним комунальним закладам охорони здоров’я, в яких повідомила про те, що є чітко визначені критерії фінансування, роль НСЗУ та про необхідність початку процесу скорочення. Тут треба розуміти, що це потрібно робити в комплексі.
По-перше, проаналізувати навантаження на кожну посаду і порівняти з очікуваними доходами від НСЗУ. Можливо, подумати про перепрофілювання відділень, які працюють не в зовсім сучасних умовах. Варто подумати й про укладання додаткових договорів за програмою медичних гарантій на отримання нових пакетів.
Варто й переглянути умови оплати праці керівного персоналу, особливо у період фінансових проблем. Тобто, повторюсь, все треба робити у комплексі».
А для цього, переконаний Михайло Павлюк, потрібен час, впродовж якого усім працівникам треба роз’яснити умови та наслідки оптимізації та перспективний план підприємства.
Своєю чергою Ілля Тащук, каже, що деякі працівники його відділення у разі звільнення готові відстоювати свої права у суді.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами