Класичне означення грошей – це такий специфічний вид товару, який має свою цінність, який легко можна ділити на якісь частинки. Про це у програмі Суть речей на Радіо 10 розповів Ярослав Петришин, приватний підприємець та керівник компанії Orca Finance, пише ІА АСС.
Є кілька відомих криптовалют: Bitcoin, Ethereum, Binance Coin або скорочено BNB та Ripple.
«Bitcoin – перша найбільш відома криптовалюта. Він має всі властивості грошей, він потрошки замінює і, з часом, таки замінить таку цінність як золото. Bitcoin має всі ці ознаки, крім того, він ще має свою власну систему блокчейн для транспортування.
Коли перевозять золото, його потрібно провезти через кордон, колись золото перевозили кораблями, при цьому деякі частини золота втрачались. Так само хтось губить ключі і втрачає частини Bitcoin.
А тепер, що таке валюта. Це похідний інструмент від грошей. І, фактично, валюта – це боргова розписка емітент. І, наприклад, найвідоміша валюта – долар США. Це боргова розписка, але не Сполучених Штатів Америки, як багато хто думає, а групи приватних банків, яка називається Федеральна резервна система», - розповів Ярослав Петришин.
Сам Bitcoin – засіб платежу, можливість легко, який допомагає швидко і дуже надійно перевести кошти від одного тримача Bitcoin до іншого. При чому, таку транзакцію ніхто не може зупинити.
Перевагою є те, що правильно зроблена транзакція гарантовано буде проведена. Вона буде назавжди записана у блокчейн. І будь-хто зможе її побачити. Тому, сказати, що її не було – нереально.
Щоправда, якщо ви неправильно вказали номер гаманця або передумали проводити цю транзакцію, то ви вже не зможете повернути криптовалюту.
Щодо мінусів. Коли ви працюєте з банком, або тримаєте гроші в готівці, то держава відповідає за те, що ці гроші будуть триматись. Навіть, якщо щось сталось із банком. Є фонд гарантування, тобто, якусь частину грошей вам повернуть.
Відтак, за словами Ярослава Петришина, якщо ви щось переплутали під час транзакції, то є шанс того, що банк зможе вам повернути кошти. Тобто, є якась захищеність. А у криптовалютах, якщо неправильно провели транзакції, то ніякої захищеності тут немає.
Детальніше про криптовалюти, їх купівлю, продаж та зберігання ви можете дізнатись, переглянувши трансляцію ефіру.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами