Діти зі Сходу вперше писали писанки у Чернівцях. Волонтерка та освітянка Галина Абрам’юк розповіла, як діти, які бачили війну, умиротворювалися завдяки писанкарству.
Галина Абрам’юк: Буквально на тому тижні ми приймали делегацію діток зі Сходу. Діти, які бачили реалії війни, ви розумієте, яка їхня нервова система. Хлопчики і дівчатка приїхали, ми їх 19-ьох зібрали за столом, де усе було для писанкарства. І вони так як вода, яка розтікалася бурхливо і за допомогою писанки вони заспокоїлися, як та річка стала спокійна, чиста. Написавши писанку, вони її тримали, як найцінніший скарб і казали, що вони її повезуть додому. Вони умиротворилися і на кінець не було жодного слова, вони не перемовлялися. Коли знімали віск біля свічечки і вимальовується і відкривається їхнє творіння, вони спостерігали, як за магією. Діти так виховуються, у дітей розвивається моторика рук. Вони розпитувалися, що той чи інший символ означає. А ми розказали і про Волове око, і про ружу, і про колір, який має значення. Таким чином проводимо лікбез, розказуємо те, що ми маємо знати.
Читати ще: Писанка єднає українців по всьому світу. Чернівецьке великоднє яйце тепер у Греції
Людмила Григорчук: Гості наші зі сходу писали вже колись писанку взагалі?
Галина Абрам’юк : Ні, вони не писали. Одна дівчинка лиш казала, що пробувала писати писанки, але вони не знали, що таке жива писанка. У них те яйце падало з рук, розбивалося. Ми заспокоювали, запевняли, що нічого страшного у цьому. Коли писанка розбивається, то значить, якийсь негатив відходить. Дітки такі збуджені були. І ще ми розповідали, що писанка не псується, бо коли її відкриваєш біля свічі, то проходить денатурація білка, писанка не псується, згодом висихає і зберігається вдома як оберіг, як молитва, але якщо не дай Бог писанка розбилася, то її викидати не можна. Її треба закопати в саду, під дерево, яке плодоносить, або у вазон вдома, якщо є. Викидати не можна, ви ж ікону не викидаєте, вишиванку не викидаєте, ви молитвою молитеся у храмі, у храмі свої душі. А писанка – це молитва.
Нагадаємо, в одній книзі - 1700 писанок. Унікальне зібрання писанок презентували у Чернівцях
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами