Полімерна тара розрахована на одноразове використання. Але навіть одноразовий посуд, яким у побуті почали користуватися пізніше, використовують по декілька разів. В народі так його називають іноді – одноразовий посуд багаторазового використання.
Останнім часом всіх більш за все цікавить безпека одноразового посуду, точніше матеріалу, з якого вона виготовлена.
Нагадаємо: У Чернівецькій міській раді назвали адреси, де можна здати пластик, метал, скло та макулатуру
"Чисті полімери, які використовуються для виробництва пластикового разового посуду, самі по собі є нешкідливими речовинами, - розповідає доцент кафедри товарознавства та експертизи невиробничих товарів Київського національного торговельно-економічного університету Тарас Караваєв. - Наприклад, папір - теж полімер. Але єдина біда полімерів - самі по собі вони не застосовуються для людини. І лише за допомогою спеціальних добавок стають легкими і вологонепроникними. Додають до них всілякі пластифікатори, стабілізатори, барвники і каталізатори. Саме вони можуть представляти загрозу здоров'ю людини, якщо речовини мігрують у продукт або рідину."
Купуючи одноразовий посуд,потрібно чітко визначити, для яких потреб будете його використовувати. Потрібно знати, що для гарячих страв підходить не будь-який посуд. Щоб не зашкодити собі, будьте уважні до застосування одноразового посуду.
Про що свідчить маркування на одноразовому посуді:
“PS” означає, що до складу посуду входить полістирол. Такий пластик можна використовувати тільки для холодної їжі. Під час контакту з гарячим, посуд виділяє токсичний стирол. Також ця речовина виділяється контактуючи з алкоголем. Стирол накопичується у печінці та нирках і може спричинити серйозні захворювання, навіть цироз. Крім того, ця речовина може викликати алергію та захворювання нервової системи. Посуд з полістиролу дуже тонкий, та ламкий і деформується контактуючи з гарячим. Також полістирол позначають трикутником, всередині якого цифра “6”.
“РР” – до складу входить поліпропілен. Такий пластик можна використовувати для гарячої їжі та напоїв – він витримує температуру до 100 градусів за Цельсієм. Проте з алкоголем матеріал все ж таки “не дружить”. Контактуючи зі спиртним, посуд виділяє формальдегід, або фенол. Це канцероген, від якого страждають нирки, печінка, а також очі. Поліпропілен позначають також трикутником зі стрілок, всередині якого цифра “5”. Такий посуд досить міцний і добре тримає тепло.
Трикутник з трьох стрілок – ознака повторної переробки сировини. Стрілки означають замкнений цикл: створення – використання – утилізація. Всередині трикутника зазвичай одна або дві цифри, які вказують на тип матеріалу (1-19 – пластик, 20-39 – папір та картон, 40-49 – метал, 50-59 – деревина, 60-69 – тканина і текстиль, 70-79 – скло).
Позначка «бокал-виделка» засвідчують, що з посуду можна їсти, а якщо позначку перекреслено – пластиковий виріб не призначено для контакту з їжею.
Джерело: ГУ Держпродспоживслужби у Чернівецькій області.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами