Матушка була насельницею Жіночого монастиря Афонської ікони Божої Матері в урочищі Кип’яче, який називають "жіночим Афоном".
У березні 2018 року схимонахиня Іоанна відзначила свій 107-й день народження. Тоді привітати іменинницю прибули паломники з різних куточків України. Зокрема, до схимонахині приїхали її рідні з сіл Малий Кучурів та Васловівці Заставнівського району Чернівецької області.
Найстаріша в Україні іменинниця тоді згадувала, де стояла їхня хата; де в трьохрічному віці дізналася про початок Першої Світової; де згодом рятувала земляків від епідемії тифу. Годувала хворих сметаною з ложечки. Щоб не заразитися – змочувала хусточку в керосині. І завжди молилася.
«Я ішла до сусідів, до дітей гратися, і раптом задзвонили в трьох церквах разом дзвони. Ішла жінка й каже: що ся стало? А друга й каже: война ся зачала», - згадувала схимонахиня Іоанна.
Пам'ятала матушка, що кулі літали, як ворони, над селом. Пригадувала, як у Чернівці в'їжджав імператор Франц Йосиф.
«Люди добрі! Я пережила чотири государства, що мінялися», - розповідала жінка.
Народилася в Австро-Угорській імперії, потім прийшли румуни, потім «совєти», які вислали до Сибіру, де провела близько 16 років. А перед тим на 10 років до Уралу за націоналістичні погляди відправили її чоловіка.
Нагадаємо, нещодавно чоловік, який був найстарішим на планеті, помер в Японії.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами