Започатковане у 2016 році «Медмістечко» вдруге довкола проблеми превентивної медицини зібрало фахівців держаних та приватних закладів охорони здоров’я області, а також громадські організації Буковини. Мешканцям міста та гостям «Петрівського ярмарку» були запропоновані безкоштовні медобстеження, консультації та опитування у більш ніж п’ятнадцяти вузькоспеціалізованих напрямках, зокрема акушерства та гінекології, урології, збереженні репродуктивного здоров’я, ендокринології, кардіології, дерматовенерології, терапії, дієтології, стоматології, фтизіатрії, косметології, ВІЛСНІДУ та інших інфекційних захворювань, які передаються статевим шляхом, надання першої домедичної допомоги, донорства крові тощо.
– «Медичне містечко» – соціальний проект, який полягає в профілактиці та попередженні найбільш розповсюджених захворювань. При цьому він дозволяє ознайомити та збільшити доступність для населення сучасних медичних діагностичних методик задля своєчасного виявлення порушень стану здоров’я, які за умов пізньої діагностики нерідко призводять до невтішних наслідків. У результаті ці наслідки важким пластом лягають на фінансові ресурси держави й самих громадян. І хвороби стають додатковим чинником, який негативно впливає на соціально-економічний рівень українців, доводячи до ще більшого зубожіння. Тому здоров’я нації загалом – це проблема кожного. Як і у свою чергу, кожний окремий недужий українець – це проблема всієї нації, – відзначає організатор Проекту, в. о. головного лікаря КМУ «Обласний центр здоров’я» Андрій Попадюк. – На жаль, в Україні склалось так, що десятиліттями охорона здоров’я орієнтувалась на лікування, а не на профілактику захворювань. Тож наразі наше завдання – в поступовому переорієнтуванні медичної галузі. Приємно відчувати підтримку в цьому питанні з боку представників влади, керівників як державних, так і приватних медзакладів, громадських організацій. Разом ми швидше сформуємо новий медичний простір.
Читати ще Не тільки розваги. На "Петрівському ярмарку" реалізовують і соціальні проекти
Загалом у роботі «Медичного містечка» взяли участь 16 медичних закладів та громадських організацій області й міста.
Як відзначає представник Медичного центру лікування безпліддя, професор Олександр Юзько, приватні структурні підрозділи системи охорони здоров’я долучаються до подібних Проектів на засадах благодійної допомоги.
– Чомусь існує стереотип, що приватна медицина повинна тільки заробляти, однак це не так. Приватні медичні заклади в європейських країнах та й у нашій також організовують чимало різних благодійних акцій щодо зменшення вартості медичних послуг чи взагалі безкоштовних. Найбільше орієнтуємось на пацієнта, тож всіляко йдемо йому на зустріч. Сьогодні таким кроком стала участь у «Медичному містечку». Водночас це просвітницька і щонайважливіше – наукова робота, котра дає розвиток системі охорони здоров’я загалом і безпосередньому нашому Центру, – каже О. Юзько.
Найбільш популярними обстеженнями були УЗД, ЕКГ, визначення рівня цукру в крові, нутритивного статусу, експрес-тестування на ВІЛ-інфекцію. За підсумками роботи «Медичного містечка», впродовж п’яти годин запропонованими послугами скористались понад 1400 осіб, що майже вдвічі перевищило кількість минулорічних учасників.