Про це ІА АСС повідомила Любов Штефуряк, начальниця управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Держпродспоживслужби.
«Грип ми виключили, бактеріальні інфекції теж виключили. Щодо останніх лебедів, то скоріше всього там незаразна етіологія і це може бути якийсь ентерит пов'язаний з харчуванням», - зазначила Любов Штефуряк.
Нагадаємо, раніше на Пруті загинули три лебеді. У однієї птиці виявили крововиливи на шлунку. За результатами експертизи з Вінниці у шлунку птаха був свіжий неперетравлений хліб – ентерит.
«Люди не розуміють правильності годування цих птахів. Несучи хлібину, люди думають, що це добре, а для лебедів це якраз навпаки. Зараз водойми вже відкриті, тому птахи повинні вже й самі думати, як їм прогодуватися», - додала фахівчиня.
У соціальних мережах чернівчани також закликають більше не підгодовувати диких птахів. Таке прохання висловив у Фейсбук містянин Микола Дичка, який впродовж зимових місяців просив буковинців допомагати лебедям.
Читайте також: Майже щодня гине птах: на Пруті фіксують загибель лебедів (ВІДЕО)
«Лебедині-новини. Лід розтанув. Вода піднялася. Птахів значно поменшало. У двох з чотирьох місць їх взагалі немає. Ще в одному з десяток, замість 50-ти», - пише Микола Дичка. «Два лебедя відбилися від зграй. Щось з ними не так. Їдять самі, але крутяться на одному місці і трясуть головою».
Читайте наші новини в Instagram
Щодо зграї лебедів поблизу мосту на вулиці Січових Стрільців, то тут, пише чоловік, птиця бореться з течією, але не летить.
«Навіщо? Нас і тут не погано годують. У Мамаївцях теж не дуже розлітаються, і їх там годують».
Чернівчанин Микола Дичка закликав більше не годувати лебедів, бо це дикі птахи, а не домашні гуси. «Ви вже допомогли їм перезимувати. Тепер допоможіть їм залишитися хоч трохи дикими», - написав у своєму дописі Микола Дичка.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами