Чернівецька обласна виборча комісія затвердила виборчі округи до Чернівецької обласної ради. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив експерт з децентралізації, активіст Тарас Прокоп, пише ІА АСС.
«Як і передбачалося, скориставшись відсутністю у Виборчому кодексі норми про збалансованість виборчих округів за кількістю виборців, в нас буде розбаланс. Сокирянсько-Кельменецький округ отримав найменшу кількість виборців - 67 тис., а найбільше в Сторожинецькому - 97 тис.
Виборча комісія вирішила розділити громади теперішнього Кельменецького району, хоча логічніше було б збалансувати округи і не забирати громади від Кельменців, а навпаки додати», - пише на своїй сторінці Тарас Прокоп.
Наші новини є у Facebook
Від нинішнього Глибоцького району до Сторожинецького округу забрали Кам‘янецьку, Карапчівську, Сучевенську і навіть Глибоцьку громаду.
Разом із тим, від Сторожинця забрали Кам‘янську громаду, яка зараз в Сторожинецькому районі і складається з с. Михальча, с. Старі Бросківці та, власне, села Кам’яної. Цю ОТГ включили до Заставнівсько-Кіцманського округу.
«Де логіка? Намагався дізнатись аргументацію такого поділу у членів комісії, але зрозумілого пояснення так і не отримав. Натомість ми пропонували збалансований варіант, де б всі округи були б приблизно рівномірні, але такий варіант члени комісії чомусь не підтримали», - повідомив активіст.
Водночас політолог та експерт з виборчого права Ігор Баб’юк не бачить проблеми в такому рішенні обласної виборчої комісії.
На його думку, проблеми розбалансованості немає. Неоднорідна кількість виборців на різних округах дозволена законом. Головне - дотримуватися норми, щоб виборчі округи мали від 5 до 12 кандидатів. А як саме їх розподілять за кількістю на кожному окрузі – визначатиме кожна виборча комісія окремо. Головне, щоби загалом вийшло 64 кандидати на 6 виборчих округах.
Читайте також: Думка дня: Політолог про районний поділ до місцевих виборів
«Припускаю, що на деяких округах і не буде великої кількості кандидатів. Не всі політичні сили зацікавлені мати всюди свою присутність. Як політичні партії приймали це рішення, я не знаю, проте прийнято воно колегіально, за згоди більшості учасників обговорення. Отже, політсили готові до виборів саме в такому форматі та округів саме в такій чисельності, в якій кожен із них і представлений», - каже політолог.
За словами голови обласної виборчої комісії Миколи Каспрука, рішення прийняли належним чином, згідно з чинним законодавством. У першу чергу, враховували організаційні нюанси, щоби зручніше було працювати не лише окружним, але й виборчим дільницям та дільничним комісіям.
«Законодавство не передбачає формування округів за кількістю виборців. Тому ми керувалися тим, щоби робота та взаємодія між комісіями була оперативнішою та зручнішою. Водночас представники партій намагалися лобіювати інтереси своїх політичних сил. Проте, остаточне рішення ми прийняли, керуючись організаційними, а не політичними інтересами», - каже Микола Каспрук.
Автор: Олександр Юхимець
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами