Як пише румунська служба «Радіо Свобода» вернення організації адресоване до парламентських комітетів та урядових інституцій, які опікуються румунами за кордоном і зовнішньою політикою, керівників парламенту, прем’єра та президента, пише ІА АСС з посиланням на Українську правду.
Автори звернень стверджують, що румуни в Україні, яких налічується близько 500 тисяч і вони є другою національною меншиною в країні після російської, «піддаються добре організованому систематизованому процесу примусової українізації» у «всіх сферах державної політики».
Насамперед вони вказують на нібито порушення права румунів в Україні на освіту рідною мовою, називаючи це «культурно-мовним геноцидом», а також кажуть про ризики для їхніх інтерсів проєктів адміністративної реформи у Чернівецькій області.
За їхніми словами, зараз румунська громада компактно проживає у чотирьох з 11 районів Чернівецької області, але якщо після адмінреформи область поділять на 3-4 макрорегіони, румуни в них становитимуть близько 10% населення. Це, на їхню думку, призведе до того, що румуни більше не матимуть свого представника у Верховній Раді та будуть мати недостатнє представництво на місцевому рівні, і, таким чином, не зможуть захищати свої права на освіту, використання рідної мови, та національну ідентичність.
Читайте ще: На Буковині місцеві 10 років намагаються домогтися відкриття КПП на кордоні з Румунією
Також вони критикують Румунію за недостатнє відстоювання інтересів румунської громади в Україні, згадуючи і про захист їхніх інтересів на рівні двосторонніх відносин, і про так і не відкритий Румунський культурний інститут.
«У публічному дискурсі в Україні створено уявлення про те, що лише Угорщина, Польща та Росія мають заперечення проти української асиміляційної політики, а Румунія задоволена тим, що відбувається», - зазначають у зверненні.
Громада просить Румунію досягнути з Україною домовленостей подібно до тих, які вже є між Україною та Угорщиною (про збереження рідної мови у школах угорської громади) та Болгарією (про підтримку єдності болгарської громади в територіально-адміністративній реформі).
Національна рада румунів в Україні є об’єднанням 20 неурядових румунських етнічних організацій.
У Чернівецькій області етнічними румунами себе називають 12,5% населення.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Я маю проти тих, хто експлуатує наївних заради власного добробуту чи розваг. Сионісти вони чи не сионісти.
Не розумію, чому роз'їзджають сионісти чи не сионісти із здоровими ногами на автомобілях, засмічуючи землю відходами пального, псуючи здоров'я тим, хто не псує їм здоров'я, не роз'їзджаючи в автомобілях. В Україні, Ізраїлі чи де інде.
Звичайно, це питання до Творця пального, а не до тих, хто в автомабілях.