Український письменник та музикант Сергій Жадан у програмі Суть Речей на Радіо 10 розповів, чим займався під час карантину та що думає про боротьбу з пандемією в Україні, пише ІА АСС.
«Що корисного було в карантині? Можливо, нам було подано знак трішки зупинитися і спробувати зрозуміти, що з нами відбувається. І, на жаль, ці роздуми, вони не дуже веселі, не дуже втішні, тому що, мені здається, вся ця ситуація з пандемією, з карантином показала наскільки ми вразливі, наскільки ми беззахисні, наскільки крихкими є ці надбудови, які створювали нам ілюзію стабільності, впевненості і рівноваги. Нас страшенно легко вивести за цю нашу зону комфорту і, очевидно, це мало би нас чогось вчити. Наскільки ми здатні цього вчитися, я не впевнений, тому що навіть у цій ситуації з карантином в Україні досвід показав, що ні суспільство, ні державні структури не завжди готові бути відповідальними, діяти чесно і прозоро», - розповів Сергій Жадан.
Дивіться нас на YouTube
Письменник зізнався, що пандемія змінила багато планів у його житті, так само як і в житті кожного українця.
«Коли почалася вся ця історія, дуже багато планів змінилося, просто перервалися безліч якихось виступів. Ми не дограли тур з музикантами, який у нас був. І ми всі, як свідомі громадяни, пішли на карантин і закликали інших це робити, тому що, мені здається, це важливо було - підтримати, дати шанс нашим лікарям підготуватися, дати шанс державі забезпечити систему охорони здоров’я. Правда, як потім досвід показав, держава великою мірою проігнорувала цю нашу готовність її підтримати. Проігнорувала, злегковажила нашою відповідальністю, ну це вже питання не до нас», - каже Жадан.
«Я маю на увазі всі ті скандали, які пов’язані, скажімо з тим, що частина бізнесу представників влади функціонувала під час карантину. Всі ці скандали, які були, я не хочу все це повторювати. Я маю на увазі підготовку закладів охорони здоров’я, коли фактично лікарі не були забезпечені необхідним, попри те, що була можливість, був час і було переформатовано державний бюджет саме з метою, щоб підтримати сферу охорони здоров’я. Я маю на увазі те, що у нас велика кількість хворих лікарів по всій країні, те, що великим то рахунком, в якийсь момент суспільство зрозуміло, що це не зовсім чесна гра. Що нас просто лякають, що нами просто маніпулюють і що в той час, коли ми там свідомо, роблячи крок назустріч державі, ми йдемо на карантин, держава у цей час далі займається своїми справами і робить це доволі нечесно», - розповів Сергій Жадан.
Читайте також: Вони стріляють собі в ногу зараз: Жадан про мовний законопроєкт Бужанського (ВІДЕО)
Письменник також розповів, під час першої фази карантину перебував за місто з мамою і творив.
«Доки була ця перша фаза карантину, я сидів за містом з мамою і писав вірші. Була така творча відпустка, але потім, коли почалися якісь послаблення, ну то ми з друзями почали кудись їздити, почали пробувати нові форми. Зараз відбуваються якісь вечори з дотриманням уже вимог карантину, вже в новому форматі. Ясна річ, що це доволі дивно, до цього важко звикнути, а головне і найтривожніше – що ніхто ж не знає, як буде розвиватися ситуація далі. І мені здається, що це знак для нас усіх триматися за ті речі, які є для нас важливими: за культурні зв’язки, за культурні ініціативи, за культурні інституції. Якщо вони зараз функціонують виключно у форматі онлайн, все-одно дуже важливо підтримувати одне одного, давати одне одному сигнал, що ми далі залишаємося в одному полі, на одній хвилі», - Сергій Жадан.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами