До 27-го Дня незалежності журналісти Інформаційного агентства АСС порівнювали факти, події, які були у Чернівцях 1991 року.
Опозиційна міська рада.
Віктор Павлюк став мером Чернівців у 34 роки, 23 жовтня 1991 року та керував містом до 1994. Його обрали 82-а зі 110-ти депутатів при тому, що Віктор Павлюк очолював Демократичний блок у Чернівецькій міській раді, а більшість депутатів були комуністами.
Журналістам Інформаційного агентства АСС Віктор Павлюк розповів, з якими найбільшими проблемами зіткнулись незалежні Чернівці.
"Комунальне господарство було у занепаді, тому що від 1986-87 років грошей катастрофічно не вистачало, соціальні програми урізались, черги були величезні. 21 тисяча черговиків на квартири була, пільговиків тисячі, всі вже звикли жити, що державна програма усіх забезпечить."
"У 1990-му році в нас була повінь – ставки із Заставнівського району затопили Садгору. 135 будівель було знесено, сім’ям треба було надати близько 200-т квартир, це була гостра проблема. І холодильники і меблі давала міська рада. Треба було постійно їздити туди, говорити з людьми розбиратись зі скаргами. Увесь депутатський корпус приєднався до цього, не зважаючи, хто яку займав політичну позицію", - розповідає Віктор Павлюк.
Читати ще: Потопи, снігопади, рекордна спека. Що пережили Чернівці за роки незалежності (ФОТО+ВІДЕО)
Страйк тролейбусників.
Чернівецькі тролейбусники почали страйкувати на другий місяць керівництва містом Віктора Павлюка.
«Тролейбусники вимагали підвищення зарплатні від 560-ти до 800 карбованців. Я одразу прийшов в ЧТУ, вони бідкались, що їм бракує нових матеріалів та вимагали збільшити зарплатню. Я сказав, що такої зарплатні немає навіть у професорів університету, які тоді отримували 520 карбованців. Потім я запросив на цю зустріч телебачення разом з ініціативною групою, усі чернівчани побачили вимоги тролейбусників. І мою позицію, що ми не може підняти зарплатню настільки. Ми замінили шини, щось зробили, але ж не могли вирішити усі проблеми тролейбусників одночасно лише через їхні погрози, що ми не будемо возити та вимоги значно збільшити зарплатню. Ми не могли цього зробити.»
Тоді у Чернівцях було 111 тролейбусів, на рейси виїжджало 95-ть, за час керівництва Віктора Павлюка придбали 20-ть машин. Проблеми вирішували попри великий дефіцит коштів у комунальній сфері та ідеологічно розрізнену міську раду.
Вам буде цікаво: Чернівці. 27 років незалежності. Речі, які зникли з нашого побуту за цей час
«Такої ситуації, як зараз, що в міста є великі кошти, а вони стоять на депозитах і не можуть розподілити пооб’єктно– це гріх страшний, проблема, я б сказав трагедія… І спільний гріх, я не ділю між виконавчою міською і представницькою міською владою», - каже Віктор Павлюк.
У 1991-му почалась міжнародна співпраця Чернівців та реставрація міста. Це тема нашої наступної публікації.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами