Як розповів Ілля Тащук, координатор експертів ДОЗ за напрямком “Онкологія”, пухлини головного мозку частіше зустрічаються у чоловіків, ніж у жінок. Частіше виникають у літніх людей, пише ІА АСС з посиланням на Департамент охорони здоров`я Чернівецької ОДА.
"Симптоми розвитку пухлин головного мозку включають головний біль, зміни особистості (наприклад, раптова депресія, тривожність, втрата самоконтролю), порушення відчуття рівноваги, нездатність зосередитися, напади, порушення координації. Слід зазначити, що у 1-2% хворих старше 45 років пухлини головного мозку є безсимптомними і виявляються випадково при проведенні магнітно-резонансної томографії (МРТ) головного мозку з приводу інших захворювань", - каже Ілля Тащук..
В Чернівецькій області захворюваність на злоякісні новоутворення головного мозку в 2019 році склала 4.5 випадків на 100 тис. населення. Вперше було діагностовано 41 випадок.
Читайте ще: Впливовий АССпект: Ілля Тащук – про лікування раку та зарплату онкологів
Найнадійніший метод виявлення пухлин головного мозку – це магнітно-резонансна томографія (МРТ). Хорошою альтернативою цьому методу може бути комп’ютерна томографія (КТ). Вона дозволяє виявити більшість пухлин головного мозку.
Методами лікування є хірургічне втручання, променева терапія, хіміотерапія або їх поєднання. На жаль, результати лікування є не дуже втішними, дорічна летальність в Україні 2019 року склала 46.7%.
Дивіться нас на YouTube
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами