Як зазначає автор петиції Тарас Полатайко, художник, директор ГО Центр Сучасного Мистецтва «Бункер», у серпні, в рамках проекту профінансованого House of Europe та Goethe Institute, у Чернівцях працювали митці з усієї України, які створили роботи про забуту історію нашого міста.
Однією з них була праця художниці Віолетти Олійник, яка знайшла в архіві забутий марш Буковинського піхотного полку та встановила звуковідтворююче обладнання з датчиком руху в уламках пам'ятника полеглим буковинцям. Кожен, хто підходив до пам'ятника, міг почути тихі звуки забутого маршу.
«У 1901 році на цьому місці був встановлений пам'ятник полеглим воїнам 41го піхотного полку імені Ерцгерцога Євгенія. Чернівчани називали його Чорним Орлом. У полку служили Буковинці, серед яких такі відомі постаті як: Юрій Федькович, Юліан та Стефан Кобилянські, представники родин Воробкевичів, Поповичів, Дроздовських, полковий лікар Володимир Залозецький. В ніч 14 грудня 1949 року, за рішенням виконкому Чернівецької міськради Чорного Орла знищили. З 1991 року міськрада Чернівців обіцяє відродити пам'ятник. Щоб вшанувати пам'ять про покоління полеглих Буковинців, я знайшла марш 41го піхотного полку в архіві і встановила поблизу постаменту невеличкі колонки. Кожен бажаючий може підійти до уламків пам'ятника і почути забутий марш, який колись лунав на вулицях та в парках Чернівців».
Читайте також: Монумент подяки чернівецькій журналістиці: зареєстрували електронну петицію
Втім, робота художниці проіснувала лише 4 дні, оскільки електрика, необхідна для роботи звукового обладнання, була відключена.
«Просимо чернівчан підтримати цю петицію, щоб міськрада відновила подачу електрики, оживила зруйнований пам'ятник і повернула чернівчанам забутий марш, створивши нову туристичну принаду Чернівців за мінімальні кошти, необхідні для роботи маленьких колонок», - йдеться у тексті петиції.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами