Як ідеться на сайті міськради, відповідно до «Закону України про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», мешканцям міста пропонують долучитися до громадського обговорення з приводу перейменування двох вулиць.
Відтак, вулицю Пролетарську пропонують перейменувати на вулицю Ельгісера Йосипа, а вулицю Ванди Василевської - на Мельника Василя
«Пропозиції (зауваження) подаються у письмовій формі чи надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, у строк до 21 листопада 2020 року включно. Анонімні пропозиції (зауваження) не розглядаються. Пропозиції (зауваження) слід надсилати на електронну адресу Чернівецької міської ради [email protected] або у письмовій формі на адресу: м. Чернівці, 58002 Центральна площа», - йдеться у повідомленні.
Читайте також: У Чернівцях хочуть «оживити» пам'ятник Чорний Орел
Ельгісер Йосип Мойсейович (1929 – 2014 р.р.)
Йосип Мойсейович Ельгісер народився 29 грудня 1929 року в с. Нова Жучка (нині м. Чернівці) в сім’ї тесляра і вчительки. Вчився в румунській школі в Садгорі. В липні 1941 року вся сім’я Ельгісера потрапила в гетто в м. Копай-городі Вінницької області. Вижити в страшенних умовах гетто допомогла музика, здібності художника та знання іноземних мов. В 1944 році сім’я була звільнена з гетто і повернулася додому в Садгору. Юнак продовжив навчання в школі, закінчив її з золотою медаллю та поступив в Чернівецький медичний інститут. З 1962 року почав викладати в Чернівецькому музичному училищі, де і плідно пропрацював більше 50 років. Вроджена віртуозність, феноменальна пам’ять дозволили Йосипу Ельгісеру здійснити видатний музичний проект – виконати практично всі твори, створені для фортепіано протягом декількох століть. Протягом чотирьох років піаніст безкоштовно грав так звані Історичні концерти і став третім в історії музики 19-20 століть музикантом, що здійснив такий творчий подвиг. За цей видатний цикл концертів був нагороджений Золотою медаллю ЮНЕСКО та званням «Золоте ім’я світової культури». Ельгісер створив більше 2000 творів, виданих в 9 томах під загальною назвою «Я буковинець». Пішов з життя в 2014 році, похований в м. Чернівці.
Отримуйте новини в Telegram
Мельник Василь Гаврилович - (1937 - 2015 р.р.)
Василь Мельник народився у с. Куча Новоушицького р-ну Хмельницької області . Прозаїк, гуморист, драматург, член національної спілки письменників України з 1984 р. В Чернівцях Мельник В.Г. разом з родиною почав жити та працювати з 1965 року. Мешкав на вулиці Александрі в Садгорі. Працював на керівних посадах у системі підприємств харчової промисловості Чернівецької області, викладав технологію харчового виробництва в Чернівецькому технікумі радянської торгівлі, працював директором літературно – меморіального музею ім. О. Кобилянської у Чернівцях. Як письменник дебютував в 1962р. гуморескою «Авторитет» у місцевій чернівецькій періодиці. Автор низки книжок для дітей, які мають лірико-повчальне спрямування, стимулюють до пізнання світу, проникнуті добротою і любов’ю до людини та природи. Автор відомий збіркою п’єс «Над Дністром – рікою» ( 1983р.), драмою «Доля і пісня» ( 1992), а також комедіями «Молодята» (1974) і «Конфліктна ситуація» (1979), опублікованими у колективних збірниках. У своїй драматургії автор постав як дослідник життєво-творчого шляху буковинського соловія – Юрія Федьковича. За романом В. Мельника «Гніздо горлиці» (2012р.) знято однойменний фільм (2014, режисер Т. Ткаченко, кінокомпанія «Інсайт Медіа»; фільм отримав приз Одеського міжнародного кінофестивалю (в 2016р.) за найкращий український повнометражний фільм). Двічі дипломант конкурсу «Коронація слова» (2012, за кіносценарій «Гніздо горлиці»; в 2013р., за п’єсу «Селюки»).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами