Комісія складається з фахівців різних відповідних управлінь. Зокрема, управління освіти, департаменту інфраструктури та благоустрою, управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернівецької міської ради та Головного управління ДСНС України в Чернівецькій області і Держпродспоживслужби у Чернівецькій області. Про це інформує Управління освіти Чернівецької міської ради, пише Медіа агентство АСС.
«Розпочалася перевірка та огляд наявних у школах, гімназіях та ліцеях чи то повноцінних укриттів, чи таких приміщень, які у разі небезпеки, могли б ними бути (йдеться про підвали, цокольні приміщення, глибокі коридори з подвійними стінами). Обов’язково такі приміщення мають мати евакуаційний вихід. Також перевіряються системи оповіщення повітряної тривоги», - йдеться у повідомленні.
У Чернівецькій громаді є 45 закладів загальної середньої освіти. Комісія працюватиме кілька днів, щодня проводячи перевірку у кількох закладах. Очолює комісію з обстеження приміщень заступник Чернівецького міського голови Юрій Лесюк.
Члени комісії вже перевірили заклади освіти, які розташовуються у центрі міста. Деякі з них мають окремі корпуси для молодшої школи, тому перевіряють всюди.
Отримуйте новини в Telegram
Ще навесні загальні освітні заклади подали в управління освіти інформацію з описом укриттів чи приміщень, які можуть слугувати укриттями. Відтак заклади приводили їх до порядку, прибирали, вичищали, в деяких закладах допомогу ініціювали батьки.
Директори показали комісії приміщення, які можуть використовуватися як укриття. Відтак фахівці ретельно вивчали, аналізували, оглядали, чи дійсно укриття вмістить відповідну кількість учнів, чи буде забезпечено дітям мінімальний комфорт, чи є санвузол, лавиці.
Після детальної перевірки, члени комісії разом із директором закладу підбивають підсумки.
«Були заклади, де рекомендували приміщення доробити, фахівці вказали, на що саме звернути увагу. Були заклади, де запропоновані приміщення комісія визнавали не задовільними для укриттів. Коли буде перевірено всі школи, ліцеї та гімназії, буде оприлюднено висновок комісії. Заклади освіти ще матимуть місяць часу, аби врахувати зауваження комісії.
Відтак стане зрозуміло, чи всі заклади розпочнуть очне навчання, а також, чи навчатимуться в одну, чи дві зміни», - повідомили в Управлінні.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Нагадаємо, для запуску освітнього процесу на Буковині потрібно вирішити три наступні питання: наявність укриттів-сховищ в навчальних закладах, здійснення підвезення учнів, і третє – проживання внутрішньо переміщених осіб в закладах освіти, адже більшість закладів стали прихистками для переселенців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами