Книга містить найбільш повну версію роману «Апостол черні», який раніше публікувався дуже скорочено. Як зазначив голова редакційної колегії, Володимир Антофійчук, останнє львівське видання містило трохи понад чотириста тисяч знаків, тоді як чернівецьке – удвічі більше. Для підготовки до друку було опрацьовано майже тисячу сторінок рукопису, ідеться на сторінці ЧНУ у Facebook, пише ІА АСС.
Крім того, новизна полягає не тільки у якнайповнішому опублікуванні спадщини Ольги Кобилянської. Текст подають за першодруками та авторитетними прижиттєвими публікаціями, здійсненими самою письменницею або за її безпосередньою участю.
VIII том, як і всі попередні, супроводжується примітками, в яких є стислі відомості про час написання та історію публікації спільно з виникненням творчого задуму, оцінкою твору тогочасною критикою, а також поясненням застарілих і діалектних слів.
Читайте також: «Легендочка кохана»: у Чернівцях презентували працю про Ольгу Дучимінську
«Апостола черні» надрукували за сучасним правописом із збереженням характерних особливостей мови й стилю авторки.
На презентацію завітала директорка Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації Людвига Цуркан. Вона обіцяла, що ОДА подбає, аби екземпляри цього інноваційного видання потрапили у бібліотеки та навчальні заклади Буковини.
Ректор університету Роман Петришин назвав видання «матеріальним скарбом» України та визнав, що друк не було би здійснено без підтримки не лише науковців, але й меценатів, владних структур, безпосередньо видавництва «Букрек».
Випуск усіх частин 10-томного зібрання планують завершити 2023 року, до 160-річчя від дня народження Ольги Кобилянської.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами