Громадські активісти вважають, що його слід встановити на Центральній площі. І він має бути більшим, ніж пам’ятник Воїну-Визволителю, що на Соборній. Чернівчани підтримують ідею встановлення меморіалу, проте не погоджуються із місцем розташування. Влада поки мовчить.
Чоловік Оксани Редькіної, офіцер Нацгвардії, загинув у зоні АТО рік тому. Чотири рази буковинський військовослужбовець повертався до Чернівців, уп’яте - не судилось.
Оксана Редькіна, дружина загиблого: «Он обнаружил передвижение установок «Град» и на тот момент связался с волонтером Юрием Касьяновым, чтобы провести аэророзведку. За 10 минут до приезда Касьянова в Крымское он погиб, именно от Града».
За час неоголошеної війни до буковинських родин не повернулись 54 бійці. Дружина та донька Віктора Редькіна хочуть, щоб про їхню звитягу не забули. Рідні загиблих атовців хочуть спорудити у Чернівцях на їхню честь меморіал. Допомогти зголосились волонтери.
Оксана Редькіна, дружина загиблого: «Хочется воплотить сейчас нашу идею в жизнь, потому что чувствую, что все может быть забыто».
Володимир Дорош, голова ГО «Буковинська громада»: «Якщо вже буде анонсовано, якщо вже буде визначене місце і приблизний кошторис пам’ятника, як волонтер, як буковинець і від себе буду шукати додатково кошти від меценатів, щоб пам’ятник якомога швидше тут стояв».
Власних ідей, як має виглядати пам’ятник, волонтери не висловлюють. Вважають, що вирішувати це мають лише учасники АТО, які вподобали вже й місце для закладення першого каменя та хреста.
Олександр Ковбасюк, голова організації «Об’єднання учасників АТО»: «Хотілось би, щоб пам’ятник був у центрі міста, на Центральній площі. Я думаю, що можна знайти місце. Найкраще місце, ми спілкувались з багатьма людьми, багато відгуків, щоб зробити пам’ятник за Шевченком, на всю стіну, де напис 600-річчя».
Проте чернівчанам така ідея не до вподоби. Вважають, що пам’ятник мусить бути на найвиднішому місці у центрі, але не за спиною Тараса Шевченка.
Ада Миколаївна, чернівчанка: «За Шевченком там не буде, там фонтан».
Лариса Миколаївна, чернівчанка: «За спиною чиєюсь я вважаю, це також не дуже гарно. Розумієте воно має кидатися в лице і в кожного має щось йокати. Обов’язково має бути…».
6 листопада на Містобудівній раді у Ратуші планують розглянути питання зовнішнього вигляду, місця розташування та фінансування майбутнього меморіалу. Про хоча б приблизну дату відкриття поки мова взагалі не йде. Проте вдова Віктора Редькіна певна, що затягувати із цим не варто.
Оксана Редькіна, дружина загиблого: «Пам’ятник вже можна закладати, там же не буде вказана офіційна кількість загиблих. Це пам'ять для всіх загиблих у АТО».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами