Відтепер інспектор має право прийти з перевіркою на підприємство будь-коли і необмежену кількість разів. У нього має бути тільки робоче посвідчення.
Навіщо такі зміни, у програмі «Суть Речей» на Радіо 10 розповіла Галина Кушнір, заступник начальника Управління Держпраці у Чернівецькій області
Галина Кушнір: Ми здійснюємо перевірки на всіх підприємствах, які мають бодай одного найманого працівника. Зараз є нова постанова і наші перевірки будуть називатися інспекційними відвідуваннями, або невиїзними інспектуваннями.
Людмила Григорчук: Чи підприємства усіх форм власності перевіряєте?
Галина Кушнір: Так, на всіх підприємствах не залежно від форм власності, які знаходяться в Чернівецькій області, де є наймані працівники. Раніше ми користувалися таким варіантом, ми заздалегідь попереджували, а тепер новий порядок, який вступив у силу з 16 травня. Тепер інспектор має мати лиш посвідчення, ні направлення, ні повідомлення, нічого більше не треба. Лиш посвідчення, зареєстроване в Держпраці. Це таке сучасне. Потім на підставі яких даних ми можемо перевіряти? Дані ми будемо брати, наприклад, звернення громадянина, якщо відносно нього не дотримуються трудового законодавства. Якщо з ним не заключна трудова угода. Також звернення Пенсійного фонду, якщо вони роблять аналіз, і бачать, що там великі відпустки без збереження, може бути лиш 15 днів. Якщо працюють на підприємстві за цивільно-правовими угодами більше року. Такі непорозуміння в трудовому законодавстві. Вони нам надсилають цю інформацію і ми можемо на підставі цього іти на підприємство. Ми перевіряємо, складаємо акт, якщо є грубі порушення, складаємо припис, передаємо до суду і накладаємо штрафні санкції.
Людмила Григорчук: Раніше попереджали офіційно, за 10 днів і тоді підприємець міг підготуватися до перевірки?
Галина Кушнір: Якщо він не нараховував зарплату 2 роки, то тоді нічого не наздоженеш
Людмила Григорчук: Навіщо тоді ці зміни?
Галина Кушнір: Для того, в основному, щоб можна було фіксувати неоформленого працівника.
Людмила Григорчук: Вже були випадки такі?
Читати ще: Більшість реформ в Україні – шкідливі. Вони дивні і не приносять користі – Пауль Пшенічка
Галина Кушнір: Ще тільки почали працювати. Але в тому році всього ми виявили 280 людей, які неправильно оформлені, 20 було нелегалів, а всі інші працювали за цивільно-правовими угодами, які мали признаки трудових. Люди за цими угодами працюють і зовсім не ту роботу виконують. Угода для того, щоб виконати короткочасну роботу. Якщо у неї є розпорядок дня, виконує трудову функцію, то вона повинна працювати офіційно, їй повинні нараховувати зарплату і відрахування мають бути зафіксовані. Тоді людина захищена, вона має лікарняний, і страхування від нещасного випадку, має право на матеріальну допомогу, на відпустку. За цією угодою, людина має виконати лише певний об’єм роботи за певну платню і все.
Людмила Григорчук: Підприємці користувалися цим, щоб зекономити на відрахуваннях?
Галина Кушнір: Так, бо у цивільно-правовій угоді може бути менша сума чим 3200 і вони не несуть відповідальності за охорону праці, за лікарняний…
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами