Щодня в службі зайнятості Чернівецької області пропонують більше 900 вакансій. Але зарплатня не надто висока, та й вакансій більше робочих, ніж інтелектуальних. В Центрі зайнятості відповіли на закиди переселенців, що їм важко знайти роботу.
Нагадаємо, 29 червня вимушені переселенці поскаржилися на безробіття: «Працював шахтарем, на Буковині мені копати нічого».
У Центрі зайнятості на ці звинувачення відповіли так: у відсотковому співвідношенні 55% складають вакансії за робітничими професіями, 30% для «білих комірців» та 15% вакансій для осіб без професії.
Найбільш затребуваними на ринку праці області залишаються робітничі професії, найбільша потреба у водіях автотранспортних засобів – 39 вакансій, контролерах енергонагляду – 33 вакансії, трактористах – 31 вакансія, кухарів та швачок по 22 вакансії. Проте, на сьогодні на ринку праці є попит на висококваліфікованих працівників, зокрема, головних державних інспекторів (22 вакансії), спеціалістів державної служби (14 вакансій), бухгалтерів (11 вакансій), провізорів (6 вакансій) та фармацевтів (5 вакансій).
Середній розмір заробітної плати в розрахунку на 1 вакансію складає майже дві тисячі гривень. Максимальна пропозиція заробітної плати сягає 4644 гривні.
Для осіб, які не можуть знайти роботу відповідно до своєї професії, оскільки вона не затребувана на ринку праці (наприклад, шахтарі) служба зайнятості пропонує пройти професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації на затребувані професії. За п’ять місяців поточного року цим скористалися 1671 безробітний. Незмінним впродовж останніх років залишається попит роботодавців на висококваліфікованих робітників – слюсарів, столярів, електрогазозварників. Найбільша кількість вакансій у м.Чернівці, Кіцманському, Вижницькому та Заставнівському районах.
Обласна служба зайнятості приділяє особливу увагу наданню соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам, оскільки їм важче адаптуватися до місцевого ринку праці. Здебільшого актуальні вакансії не відповідають їх освітньо-кваліфікаційному рівню та вимогам цих людей. Ще одним фактором, що не сприяє працевлаштуванню осіб цієї категорії є те, що в області низький рівень заробітної плати, яку пропонують роботодавці в порівнянні із середнім рівнем заробітної плати східних областей. З початку окупації АР Крим та проведення антитерористичної операції до обласної служби зайнятості звернулося за допомогою у працевлаштуванні 511 осіб. Обласна служба зайнятості сприяла працевлаштуванню 152 осіб. За направленням служби зайнятості професійне навчання проходили 52 безробітних з числа внутрішньо переміщених, у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 26 переселенців. Станом на 1 червня 2016 року продовжує отримувати послуги обласної служби зайнятості 45 осіб цієї категорії.
Читати ще: "Нові буковинці" започатковують новий бізнес в Чернівцях. Допомагає в цьому ЄС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами