До першого грудня наступного року Департамент містобудування має визначити місця для паркування туристичного транспорту та сувенірного містечка. Так розпорядився виконавчий комітет міської ради після виступу начальника відділу охорони культурної спадщини Олени Пушкової.
Департаменту житлово-комунального господарства міської ради спільно з відділом охорони культурної спадщини міської ради доручено підготувати концепцію впорядкування покриття доріг, тротуарів та озеленення в межах буферної зони ЮНЕСКО до 1 грудня 2017 року.
Нагадаємо, Рішенням 35-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що проходила 19 червня 2011 року в м.Париж (Франція), визначну пам’ятку архітектури м.Чернівців та всієї України, колишню Резиденцію митрополитів Буковини і Далмації включено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Вам буде цікаво: Чернівці у неймовірному відео про красу української землі
«Жодне історичне місто не може бути законсервованим, тому узгодження пам’яткоохоронних вимог з необхідністю розвитку та реконструкції територій – це одне з найважливіших завдань. Реконструкція повинна проводитися на підставі історико-культурної та історико-містобудівної експертиз, що визначають значущість і ступінь збереженості об’єктів культурної спадщини всіх рівнів: міста в цілому як історичного утворення, визначного місця, їх великих фрагментів – кварталів, ансамблів, окремих будівель і споруд. Нове будівництво повинно слугувати реставрації містобудівної тканини, відтворенню втрачених елементів історичного міського ландшафту, планувальної структури, масштабу, членувань, ритму, силуету, візуальних зв’язків, просторових співвідношень забудови», – наголосила Олена Пушкова, цитують в прес-центрі міської ради.
Читати ще: Вирватися з міста. Як побачити у Чернівцях понад 600 пам'яток, радить "Українська правда"
Значним недоліком і проблемою в роботі з охорони історичної забудови міста залишається недостатній стан розробки Програми регенерації кварталів в історичній частині міста, яка дала б змогу комплексного вирішення питань реконструкції, будівництва об’єктів історичного населеного місця. Невирішеною проблемою залишається впорядкування дворів та дренування прибудинкових територій, перезволоження цоколів і фундаментів історичних будівель.
Розглянувши дане питання, виконавчий комітет Чернівецької міської ради доручив департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради спільно з відділом охорони культурної спадщини міської ради: забезпечити розробку режимів використання буферної (охоронної) зони пам’ятки ЮНЕСКО, надати пропозиції щодо регенерації кварталів та збереження історично цінної забудови в межах західного сектору буферної зони ЮНЕСКО до 01.12.2017р. А також до першого грудня наступного року визначити місця для паркування туристичного транспорту та сувенірного містечка.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами