Концепція безпекових питань у школах та садочках Чернівців складається із 6 пунктів. Це наявність огорожі, тривожна кнопка, фізична охорона, зовнішнє та внутрішнє відеоспостереження, автоматична сигналізація на розбиття та датчики руху, пише Медіа агентство АСС.
«Огорожі повинні бути приведені до санітарного регламенту і здорового глузду. Формально вони є у всіх закладах, але стан буває неналежний. За минулий рік ми у 26 школах оновили огорожі, це вартувало 10 мільйонів гривень. Зараз працюємо над кошторисом для закладів дошкільної освіти», - розповіла Ірина Ткачук, начальниця управління освіти Чернівецької міської ради.
Отримуйте новини в Telegram
Зараз тривожні кнопки мають всі заклади середньої освіти. Більшість садочків теж вже її встановили. Від моменту спрацювання кнопки і до прибуття підрозділу повинно проходити не більше 3 хвилин. Таких кнопок у закладі буде три: одна стаціонарна, дві мобільні (у директора школи та охоронця).
Також у кожній школі буде присутній охоронець. Це може бути працівник поліції охорони чи приватної структури.
«Охоронець матиме засоби захисту відповідно до інструкцій (зброя). Зараз фахівці проходять додаткові навчання та інструктажі. З ким укладати договори школа сама вирішує. Такий охоронець має перебувати у школі з 8 години до 16, поки є діти. Окрім контролю входу та виходу, він буде моніторити територію», - додала Ірина Ткачук.
Вартість послуг з фізичної охорони та зовнішнього спостереження складає 14 мільйонів гривень. Заклади зараз працюють над пошуком підрядників. До кінця 2023 року внутрішнє відео спостереження має з’явитись у закладах середньої освіти, а системи сигналізації на розбиття та датчики руху - у всіх закладах освіти.
Фінансова автономія дає школам і садочках право вибору та самостійності, управління освіти лише узагальнює потребу, перевіряє кошторис, передає кошти.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами