Кожен градус вище за +26 знижує працездатність людини на 10%. Що робити, коли стовпчики термометрів зашкалюють за +30, знає Ольга Гуска, лікар-терапевт Чернівецької поліклініки №2.
– Перш за все - гуляти біля води, частіше ополіскувати руки й обличчя, а також приймати душ два рази на день.
– А як же підвищити працездатність у спекотну погоду? Адже, коли надворі 33 градуси тепла, немає ні сил, ні бажання працювати...
– Цілком природно, що в таку спекотну погоду знижується працездатність людини. Підвищення температури на кожен градус вище за +26 знижує працездатність людини на 10%. Якщо температура в офісі перевищила +28 градусів, то, згідно із законом «Про санітарно-епідеміологічне благополуччя населення», при підвищеннi температури на градус необхiдно скорочувати робочий день на одну годину.
– А як бути із їжею?
– Передусім не готувати їжу «про запас», як це часто роблять господині. Також категорично не можна купувати їжу на лотках, не обладнаних холодильниками. Невідомо, скільки пролежали продукти на пригріві, перш ніж їх продали.
– Найкращий порятунок від спеки – кондиціонер. Проте і він часто приносить чимало неприємностей нашому здоров’ю. Як радите користуватися кондиціонером?
– Як би не хотілося, вийшовши із задушливої маршрутки, запрограмувати кондиціонер градусів на 15, цього робити не варто. У кращому випадку можна підхопити нежить, а в гіршому– пневмонію або радикуліт. Крім того, важливо пам’ятати, що різниця температур між приміщенням і вулицею не повинна перевищувати 10 градусів. Так що в середньому не можна програмувати кондиціонер на температуру нижчу ніж 18 градусів.
Якщо є можливість, краще звести до мінімуму перебування в громадському транспорті. Спека й задуха в замкненому просторі можуть спровокувати запаморочення і непритомність, а інфекції в подібних умовах розповсюджуються набагато швидше.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами