У Чернівцях діє єдиний в Україні обласний центр медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи.
- У нашому Центрі лікуються діти з ураженням нервової системи, порушеннями функції опорно-рухового апарату, порушеннями або розладами психіки. В області таких дітей-інвалідів 4043. Близько 15 тисяч дітей з органічним ураженням нервової системи, - розповідає Антон Казанський, в.о. директора центру медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи.
Для кожної дитини, яка поступає до центру на реабілітацію, розробляють індивідуальну програму.
- Кожен день наших маленьких пацієнтів розписаний буквально похвилинно. Наприклад, від 9:00 до 9:30 - масаж, о 9:45 – уже лікувальна фізкультура, о 10:20 – лікувальні ванни – і так до 15:00, - каже Олена Годованюк, завідуюча поліклінічним відділенням центру. – Таким чином, протягом двох тижнів реабілітації діти отримують близько десяти процедур.
У відділенні реабілітації діткам проводять фізпроцедури, гімнастику, роблять масажі, гідрокінезіотерапію, парафінолікування, ароматерапію, спелеотерапію, сенсорну інтеграцію тощо. Тут є тренажерні зали, зали для корекції ходи, занять музикою та хореографією, зали ЛФК. А нещодавно спеціалісти центру запровадили нові європейські методики реабілітації - бобат- та NDT- терепії.
- NDT- терапія - це американська нейророзвиваюча методика, яку, до речі, у нас впроваджує грек Стамелос Луцос. Він за фахом фізіотерапевт, закінчив грецький медичний вуз, - розповідає Наталія Бабин, завідуюча відділенням фізичної реабілітації. - Ушкодження нервової системи, яке є у дітей із дитячим церебральним паралічем, викликає порушення координації, постави, взагалі всіх рухів. А нейророзвиваюча методика дозволяє індивідуально підібрати для кожного пацієнта схему та механізм рухів, щоби покращити ці властивості і запобігти прогресуванню хвороби.
А бобат-терапії чернівецькі фахівці навчалися у чехів.
- Ця терапія має важливе значення для пацієнтів з руховими порушеннями. Вона сприяє тому, аби в діток запрацювали ті чи інші рефлекси за рахунок неуражених структур головного мозку, - пояснює Інна Погребняк, дитячий лікар-невролог. – Це робота не лише із маленьким пацієнтом, а й із його батьками. Саме мамі і татові ми показуємо рухи і позиції, в яких потрібно фіксувати дитину. Навіть вчимо, як правильно викладати малюка на живіт та на спину. А потім переходимо до вправ, які закладають всю схему рефлексів. І чим раніше розпочати заняття бобат-терапією, тим кращі результати можна отримати.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами