Навесні, коли організм виснажений тривалим холодом, а в овочах та фруктах вітамінів майже не залишилося, лікарі радять їсти черемшу. При чому чернівецька лікар-терапевт Ольга Гуска призначає цю трави у якості лікування авітамінозу.
- Навесні мої пацієнти все частіше скаржаться на поганий настрій, хронічну втому, слабкість і знервованість. Усе це – прояви авітамінозу - нестачі вітамінів в організмі людини після зими, - пояснює Ольга Гуска. - Нерідко цей стан супроводжується зниженням працездатності, погіршенням пам'яті, сонливістю, частими застудами та загострення хронічних і генетичних хвороб. Але наша імунна система напряму залежить від того, що ми їмо, тож в першу чергу потрібно збалансувати власне харчування. І починати я раджу з вживання справжніх вітамінів. При чому маю на увазі не комплекси аптечних вітамін, а ті, які пропонує нам природа. Зокрема, увесь комплекс необхідних вітамінів можна отримати з черемші, яку зараз продають на всіх ринках. Щоправда, як і часник, вона містить багато сірки, а тому має неприємний запах, що певною мірою обмежує її споживання.
Та виявляється, саме таким чином природа захистила нас. Бо, якщо з'їсти черемші дуже багато, це може викликати подразнення шлунково-кишкового тракту, загострення панкреатиту або хвороб печінки.
- Черемша має загальнозміцнювальну дію, покращує обмін речовин і діяльність усіх травних залоз, у тому числі й печінки, активує сірковмісні ферменти, - продовжує Ольга Гуска. - Достатньо з'їдати одну-дві столових ложки черемші на день, краще з олією, яйцем або рисовою чи вівсяною кашою. Можна також додавати черемшу до м'ясних страв, бо вона сприяє поліпшенню травлення.
Курс лікування черемшою – два тижні. Щоправда, лікар застерігає: хворим на жовчнокам'яну хворобу і хронічний панкреатит від споживання цієї рослини краще відмовитися.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами