Про цей та інші цікаві мильні факти читайте далі.
У середні віки мало хто мав доступ до мила. Навіть королі! Уявіть собі: королева Іспанії Ізабелла Кастильська зізналася, що милом вона користувалася всього двічі: при народженні і напередодні весілля.
У XIV столітті англійська Миловарна гільдія забороняла миловарам ночувати під одним дахом зі звичайними людьми, щоб останні не дізнались таємницю виготовлення мила.
У 1880 році компанія Procter & Gamble випустила на ринок нову марку білого мила, яке не тонуло у воді. Виявляється, спеціально ніхто не працював над такою властивістю. Просто в мильну суміш випадково потрапила стороння домішка, що і призвело до такого ефекту.
Нагадаємо, ми писали нещодавно про Цікаві факти про тістечка макарони.
Мило, так само як сир і вино, з віком стає кращим. «Старе» мило ніжніше, воно більш пінне та менше подразнює шкіру.
На початку минулого століття за підтримки компаній з виробництва мила в США на радіо виходили в ефір багатогодинні передачі з простенькими амурними сюжетами. І саме з тих пір з’явився вислів «мильна опера».
Є колекціонери мила. Зокрема англійка Керол Вон зібрала з різних куточків світу понад п'ять тисяч шматків мила.
Найдорожче мило в світі випускає компанія Plank. Його ціна понад тисячу доларів за кілограм. Серед його складників серицин (шовковий клей, який отримують зі свіжих волокон шовку), хітозан з панцирів крабів, кілька видів різних колагенів та навіть срібло.
В Бангладеш компанія Eco-Soap Bank збирає мильні залишки у більш ніж 170 готелях і переробляє їх. Там чином отримують бюджетне мило, що постачається сільським жителям, які до цього не мали можливості його придбати.
Читати ще: Повітряні кульки – а що ми знаємо про них.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами