Та перед наступним сеансом прийняття сонячних ван пропонуємо розібратися з кількома популярними міфами про засмагу, пише ІА АСС з посиланням на BAZAAR.
1. Засмагати можна тільки влітку. Ваша шкіра може стати смаглявішою навіть взимку. Саме тому косметологи радять у сонячні дні (навіть, якщо на термометрі мінусова температура) користуватися захистом.
2. В тіні абсолютно безпечно – ви не засмагнете і не отримаєте сонячні опіки. Насправді – все з точністю до навпаки. Так, за даними Американської академії дерматології, 80% сонячних променів проходять крізь хмари.
3. Якщо у вас смаглява шкіра – сонце не зашкодить. І знову ж таки – це не так. Ультрафіолетовим променям байдуже, якого кольору ваша шкіра. Вони проникатимуть та спричинятимуть всі ті ж процеси, що і у світлошкірих людей: пришвидшене старіння та можливе виникнення захворювань. Хоча варто зауважити, що смагляві люди справді рідше отримують сонячні опіки.
4. Від сонячних променів варто захищати не тільки шкіру. А ось з цим не сперечаємось. Берегти від сонця варто також волосся, а особливо - голову. Ви ж не хочете отримати сонячний удар? Тому, окрім сонцезахисного крему, на літо слід підготувати і головний убір.
Читайте ще: Як правильно засмагати влітку: поради від МОЗ
5. Чим більше фільтр SPF, тим краще захищає. Насправді суттєвої різниці між SPF 15 і 30 немає. Ці цифри, насамперед, вказують на час, який ми можемо провести на сонці. Так SPF 15 захищає нас приблизно 230 хвилин, тоді як SPF 30 - 350. Однак не варто думати, що одноразове нанесення гарантує захист від сонця на цілий день: бажано все ж поновлювати шар крему орієнтовно кожні 1,5-2 години та після кожного купання. А ще у години найбільшої сонячної активності слід заховатися від надмірного випромінювання.
6. SPF 15 + SPF 30 = SPF 45. Змішуючи креми різного SPF ви точно не отримаєте більше захисту. Нас захищатиме виключно той крем (серед використаних косметичних продуктів), що був із найбільшим ступенем SPF.
7. Сонцезахисний крем варто змінювати щороку. Не обов’язково. Головне – щоб був актуальним термін придатності.
8. Сонце небезпечне для нас увесь рік. Сонце, звісно ж, може нашкодити, якщо не дотримуватися правил безпеки. Але сонце ще й приносить користь: завдяки його дії синтезується вітамін D (він необхідний для правильного розвитку кісток). А ще варто згадати про те, що сонце ще й стимулює вивільнення ендорфінів.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами