Про це йдеться у даних опитування КМІС, пише Медіа агентство АСС з посиланням на РБК-Україна.
Лише 10% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.
Як зазначають соціологи, протягом року - з травня 2022 року до травня 2023 року - істотних змін у суспільних настроях практично не було. Кожного разу абсолютна більшість респондентів (82-87%) висловлювалися проти територіальних поступок і абсолютна меншість (8-10%) були готовими до них.
У всіх регіонах України абсолютна більшість населення проти будь-яких територіальних поступок. Зокрема, серед жителів Сходу, 75% проти поступок (готові на поступки - лише 13%), а серед жителів Півдня - 86% проти поступок (готові - лише 8%). Порівняно з травнем 2022 року у всіх регіонах зберігається виразне домінування думки, що України не має поступатися жодними своїми територіями.
Крім цього, проти будь-яких поступок виступає абсолютна більшість громадян незалежно того, якою мовою вони переважно спілкуються вдома. Так, якщо серед українськомовних громадян 85% проти поступок (готові до поступок - 10%), то серед російськомовних громадян - 80% (і також лише 13%) готові до поступок.
У вибірці було лише 19 респондентів (з 1029), які продовжують ідентифікувати себе за національністю як росіяни. Такої кількості недостатньо для статистично надійних розрахунків. Утім, показово, що серед них лише 2 респонденти виступають за поступки, а 15, навпаки, відкидають будь-які поступки.
Як зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький, з травня 2022 року суспільні настрої практично не змінюються і зберігається абсолютна більшість громадян, які проти будь-яких територіальних поступок агресору.
За його словами, те, що попри всі втрати і руйнування українці зберігають непохитність у питаннях поступок, свідчить про високу стійкість і розуміння неможливості справжнього справедливого миру без повернення своїх територій.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами