Знущання у школі замінили модним словом булінг, проте ситуацію це ніяким чином не змінило. Моральний тиск, зіпсовані речі та жорстокі побиття набирають безліч переглядів та коментарів у мережі. Винних іноді карають, але що далі, дізнавалися Факти ICTV.
За цькування у школі будуть карати штрафом у розмірі 850-1700 грн або громадськими роботами 20-40 годин.
За повторне порушення протягом року штраф складе 1700-3400 грн, а час громадських робіт збільшиться до 40-60 годин.
Штраф у вигляді 20% від заробітної плати та виправні роботи протягом місяця або фінансові санкції у розмірі 850-1700 грн передбачені і для викладачів, які не повідомили Нацполіцію про булінг у школі.
Ознаки насильства над дитиною:
У більшості випадків діти не хочуть розповідати, що відбувається. Чим менша дитина – тим менше ймовірність, що вона щось розкаже. У таких випадках доведеться випитувати про те, що відбувається. Варто звертати увагу з яким настроєм дитина прокидається, з яким йде до школи та з яким повертається.
Коли діти вже старші, то вони можуть уже щось розповідати, жалітися. Однак це у тому випадку якщо між дитиною та батькам довірливі стосунки.
– Якщо дитина відмовляється вчити, якийсь предмет та приносить постійно погані оцінки з нього, то тут можна вже дивитися у бік вчителів. Також, якщо дитина гарно вчилася, а тут різко оцінки падають. Тут потрібно поцікавитися, можливо проблеми з друзями, однолітками. Варто звертати увагу на показники, які різко змінюються, – зазначає психолог Роман Мельниченко.
Батьки точно не можуть залишатися осторонь. Під час усього процесу навчання, діти мають право на захист від приниження честі та гідності.
– По-перше, потрібно активно діяти та захищати права своєї дитини, з цим не можна зволікати. Як превентивний захід, ви повинні спробувати поспілкуватись із однолітками, їх батьками, вчителями і адміністрацією школи аби вирішити конфліктні ситуації. По-друге, не буде зайвим звернутись до дитячого психолога. Якщо вищенаведені спроби були марними, потрібно замислитися над переведенням дитини до іншої школи, – зазначає адвокат Максим Єрмаков.
Читайте ще: Від булінгу треба захищати не лише учнів, а й учителів - Лілія Гриневич
Батькам варто з дитиною обговорити всі можливі сценарії цькування. Як правило, вони повторюються: це обзивання, пошкодження речей, загрози та фізичне насилля.
Дитина має діяти несподівано, аби збити з пантелику нападника.
На образи потрібно відповідати спокійно, без лайки: "Я з тобою нормально говорю. Тому, якщо крім образ тобі нічого сказати, то я не хочу продовжувати розмову".
Якщо дитина помітила, що її речі зіпсували, то варто повідомити вчителеві, але зробити це при всіх.
Якщо дійшло до крайньої міри – фізичного насилля, то варто тікати або голосно кричати.
Пам’ятайте, дитина має з малечку розуміти, що конфлікти повинні вирішуватися дипломатично. Тому ви також маєте показувати приклад.
Дитина має вміти захищати себе і від морального, і від фізичного тиску.
- Перше: працювати над самооцінкою дитини. Просто перевести дитину до іншої школи – це не вихід і навряд чи це допоможе на 100% у такій ситуації, – зазначає психолог.
Дитина може сама себе захистити, якщо в неї все нормально із самооцінкою. Тому варто відправити її до психолога або на спеціальні курси, де допоможуть позбавитися клейма жертви та навчать проявляти активні дії у зовнішньому світі.
Жертвами стають ті, хто на загальному фоні виглядають слабкими або невпевненими в собі. Якщо дитина буде впевнена в собі, то вона сама собі дасть раду і зможе відстоювати свої інтереси.
Також варто виховувати у дитині самодостатність та впевненість у своїх силах. Дозвольте своєму чаду обрати захоплення різних напрямків: мистецтво, наука, спорт. Проте точно не потрібно насильно змушувати щось робити. Якщо якийсь вид спорту не подобається, нехай спробує інші і так з усім. Різносторонній розвиток, участь та перемоги на різних конкурсах допоможуть сформувати у дитині якості успішної людини.
Проте весь цей процес має проходити за підтримки батьків.
Зазвичай кривдники, вдаючись до насилля у різних проявах, намагаються таким чином самоствердитися у колективі. Показавши приклад того, як це можна робити по іншому, хоча б частково зменшить потяг до “влади” за рахунок приниження когось.
Якщо дитина стала жертвою фізичного насилля, то для неї батьки це:
– Не варто нападати на дитину, що ніби вона винна: Ти не міг себе захистити, Ти сам винен, що тебе побили. Так батьки покладають вину на дитину, а з неї варто її знімати, – зазначає психолог.
– Таку дитину не можуть виявити батьки чи вчителі, навіть спеціалісти не завжди можуть це зробити. Така вибухова агресія накопичується з часом. І навіть сам носій цієї агресії може не здогадуватись, що він на таке спроможний, – зазначає експерт.
Існують тести, які можуть виявити схильність дитини до руйнівної сили. Зазвичай це не дає 100% вірогідності, що це саме така людина.
Такі емоційні вибухи – це наслідок накопичення стресу та агресії, тобто руйнівної енергії.
– Якщо від людини постійно вимагати щасливий вигляд, толерантність, а вона не може виражати агресію здоровим чином, то це призводить до плачевних наслідків. Всі діти, які вчинили такі дії, у них є передісторія і не проста. Я вважаю, що це проблема суспільства, яке не вчить проявляти агресію здоровим чином і дозволяє насиллю бути у їхніх сім’ях, – розповідає психолог.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами