Павло Сільковський, відомий дитячий лікар у місті Рівне, висловив у соцмережах свою думку щодо поширення COVID-19, яка виявилася досить нестандартною. Зокрема лікар пише про те, що коронавірус практично не передається на вулиці та у випадках, коли контакт з носієм хвороби не є тривалим.
"Коли ви чуєте, що в Лаврі, в гуртожитку, чи в лікарні стався спалах коронавірусу, то це не тому, що люди пішли до церкви чи медики не мали відповідного одягу. А тому, що здорові контактували з носіями в (а) закритому приміщенні (б) тривалий час. Майже немає випадків зараження на вулиці під магазинами, біля церкви, на мийках тощо. Тому що там (а) відкритий простір і (б) контакт не є тривалим", - пише Павло Сільковський.
Читайте наші новини в Instagram
Лікар також висловлює думку, що аби захворіти на COVID-19, недостатньо, щоб один чи кілька вірусів потрапили всередину. Потрібне певне критичне число, так зване вірусне навантаження. Потрібно або створити високу концентрацію вірусів, або контактувати тривалий час. Це дуже добре досягається в закритому просторі. Саме тому, немає нічого поганого в тому, щоб виходити на вулицю, дихати свіжим повітрям, а дітям - проявляти фізичну активність, зазначає Сільковський у своєму дописі.
Читайте також: Вбиває не так COVID-19, як реакція імунітету на нього, - лікар-імунолог
За словами лікаря, вірус в невеликій дозі може мати ефект вакцини, а не викликати хворобу.
"І, якщо припустити, що нас чекають наступні хвилі, можливо, більш агресивні, ніж ця, то ще питання, хто виграє: той, хто отримав імунітет зараз, чи той, хто вперше сконтактує тоді? Той, хто гріється на сонці, порпається в городі чи навіть стоїть під церквою і має моральний спокій? Чи той, хто сидить у квартирі, цілий день слухає статистичні жахи і п‘є корвалол?", - пише Павло Сільковський.
Водночас лікар наголошує, що нікого ні до чого не закликає та не примушує, а лише висловлює свою думку, з якою кожен може погодитися, або не погодитися.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами