Новорічні свята може зіпсувати не тільки застуда. Дуже часто в цей період нагадує про себе мігрень. Спровокувати напад і забезпечити кілька днів страждань може все, що пов'язано з сезоном - від приємної передсвяткової суєти до новорічного застілля та нічних гулянь.
Експерти комунікаційного агентства AG Loyalty склали список найпоширеніших «святкових» провокаторів мігрені, пише Експрес онлайн.
Страви з новорічного столу
Речовини, що "запускають" мігрень, є в багатьох продуктах, серед яких: тверді сорти сиру, горіхи, гіркий шоколад, ананаси, банани, сливи, маринований оселедець, в'ялена риба, дичина, печінка, салямі, соєвий соус. У списку провокаторів нестерпного головного болю також глутамат натрію (він ховається в копчених і ковбасних виробах, чіпсах, сухариках, соусах), біогенні аміни (вони є в майонезі, гірчиці, сої, ананасах), нітрити (присутні в рибних консервах), аспартам (серед інгредієнтів солодкої газованої води).
Вихід - грамотно підійти до меню святкового столу. Можна замінити копчену ковбасу запеченим власноруч м'ясом, заправляти салат не майонезом, а йогуртом або оливковою олією, а спрагу втамовувати не солодкими газованими напоями, а морсом, соками, мінеральною водою, в яку добре додати скибочки лимона.
Читайте ще: У новорічну ніч пийте «одну дозу» алкоголю на годину
Алкоголь
Постарайтеся обмежити в новорічну ніч кількість спиртного до мінімуму. Особливо варто утриматися від червоного сухого вина. У ньому (особливо в витриманих сортах) ховається ще один «пусковий гачок» мігрені - таніни. Безпечніше випити келих хорошого білого вина.
Різкі запахи
Ароматичні свічки, запах хвої, важкий парфум на святковому вечорі - всього цього треба постаратися уникнути. Дуже часто напад мігрені є наслідком такої «новорічної» атмосфери.
Порушення режиму сну
Не всі знають, що напад мігрені може спровокувати не тільки недосип, але і занадто тривалий сон. Можливо, варто переглянути плани «відіспатися на свята», тобто спати до обіду всі дні канікул. Набагато корисніше в цей час гуляти, кататися на ковзанах і лижах, спілкуватися з друзями.
Вам буде цікаво: Впливовий АССпект: У новорічні свята бережіть очі
Не тільки в Новий рік
Намагатися убезпечити себе від провокаторів мігрені треба не тільки в свята. У кожного пацієнта свій особистий пусковий гачок. Тому неврологи пропонують пацієнтам вести своєрідний щоденник: коли стався напад, що людина в цей день їла і пила, скільки годин спала, як інтенсивно працювала. Зазвичай для провокації нападу необхідно поєднання двох або більше провокаторів. При цьому, провокатор, який одного разу став причиною нападу, в інший раз може і не викликати мігрень. І навпаки. Знаючи, які обставини спровокували мігрень, можна постаратися їх уникати.
Крім того, є і загальні рекомендації. Часом досить:
1. Вести оптимальне за рівнем навантаження життя, виключити як гіподинамію, так і фізичне та розумову перевтома. Або не піднімати важких предметів.
2. У потрібний час снідати й обідати. Не захоплюватися розвантажувальними дієтами, оскільки напад голоду може запустити мігрень. Не допускати запорів.
3. Спати на ортопедичних матраці і подушці - вони налагодять кровотік по внутрішній сонній артерії.
4. Не засиджуватися за телевізором, ноутбуком і планшетом (мігрень може спровокувати мерехтіння екрану).
5. Бути уважним до свого стану в дні, коли змінюється погода, а жінкам і під час менструації.
6. За можливості уникати стресів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами