«Подаруй вишиванку захиснику» до цього закликають чернівчани всіх охочих і показують приклад. Напередодні Дня вишиванки у столиці Буковини започаткували акцію, покликану підтримати українських солдат. 20 вишиванок та 2 сотні вишитих футболок вже зібрали задля атовців. Організатори впевнені, речі із вишитим генетичним кодом українців стануть справжнім оберегом для захисників.
Ольга Гришин - Грищук, директор обласного центру соціальних служб для дітей, сімї та молоді: «Тут натуральна тканина і кольори підходящі і ця символіка, це власне те, що ми хочемо передати нашим воїнам, я думаю. Що саме цю сорочку – ми й візьмемо».
Ольга вибирає сорочку, котру вирішила передати атовцю на Схід. Каже гроші задля її купівлі збирали всім колективом і щиро вірять, що вона стане оберегом для її володаря.
Ольга Гришин - Грищук, директор обласного центру соціальних служб для дітей, сімї та молоді: «Ми почули про таку чудову акцію «передай сорочку воїну» - і подумали. Що сорочка – це не просто річ - це символ, я думаю для наших бійців це стане символом, який надихатиме в бою. Власне, це соціальні працівники вирішили долучитись до акції, кожен дав скільки зміг і таким чином ми змогли долучитись до акції».
Таких доброчинців чимало, тішиться співоргназітор акції Леся Воронюк. Передають речі, на котрих зображений генетичний код українців, як організації, так і всі охочі від себе особисто. Вразив організаторів 18 - річний хлопчина, котрий власноруч задля цього вишив сорочку.
Леся Воронюк, голова оргкомітету акції «День вишиванки»: «В Чернівцях зібрали вже близько 20 вишиванок, а в Києві дуже приємно, що долучилося міністерство інформаційної політики. Наскільки я розумію, конкретні працівники, які там працюють. Замовили 200 вишитих футболок 81 бригаді. Там зображені дуби, зелене листя, тобто це ті символи, які споконвіку є чоловічими, які повинні захищати чоловіка – українця».
Опісля вишиті сорочки українським захисникам на Схід передають волонтери.
Леся Михайлюк, волонтер: «Перша сорочка пішла кіборгу із 79 бригади – це Дмитро, наш земляк. Також ми відправили сорочки бійцям 14 бригади. В 30 бригаду пішли сорочки, 51, 53. 3 відклали для прикордонників, бо маємо відправляти для них велику посилку сьогодні вже 2 сорочки передано, також їх будемо відправляти».
Окрім сорочок - оберегів до Дня вишиванки атовці отримають також кошти, аби придбати найнеобхідніше. Учні 5 гімназії власноруч виготовили вишиті стрічки-прикраси та українські віночки. А виручені гроші – передадуть українським захисникам.
Галина Абрам’юк, заступник директора Чернівецької гімназії №5: «Благодійна 18 акція, яка називається – «Вишивана Україна на допомогу бійцям АТО». Не тільки вишиванка містить символи вишивані, ось навіть така стрічка маленька, навіть якщо хтось не може вдягнути вишиванку, то він може ідентифікувати себе такою стрічкою».
Організатори тішиться, що акцію, започатковану у Чернівцях, підтримали й в інших містах України. Акція триватиме протягом кількох місяців, тож всі охочі ще матимуть змогу подарувати вишиту сорочку українському захиснику.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами