У Чернівцях відбулась панельна дискусія, де говорили про співпрацю ІТ-кластеру з освітою, владою та бізнесом, пише Медіа агентство АСС. За словами представників ІT-спільноти, всі фахівці зробили величезний вклад у наближення перемоги України, як на фронті, так і в тилу: надсилають донати, займаються волонтерством та рухають економіку держави вперед.
«Ми хочемо жити в багатій країні і сильній економічно. До нас прибуло багато українців через воєнні події саме з міркувань безпеки, але цікаво, що 90% з них тут вперше. Значить, ми мало подорожуємо, після перемоги це слід надолужити. Наше завдання - зробити так, аби ці люди тут затримались. Моя мрія – аби місто перетворилось на європейське місто, і кожен знав правила та відчував безпеку. Ми багато втратили, але зараз викладаємось, ніби рік за три. Ми зробимо неможливе, аби місто було комфортним і красивим», - зазначив міський голова Роман Клічук.
Отримуйте новини в Telegram
За словами українських розробників, 2022 довів незламність українського народу, непереборність духу. IT-галузь продемонструвала свою спроможність долати будь-які перепони у розвитку та підтримувати економіку України навіть у воєнні часи.
«Ми мали план, що робити про всяк випадок. І сподівались, що не застосуємо цей план. Але всі прокинулись вранці 24 лютого і включились у цілодобову роботу. Ми займались тим, що дбали про безпеку всіх своїх працівників. Нам вдалося перемістити 4 тисячі працівників з сім’ями і навіть із домашніми улюбленцями. У Чернівці переїхало 800 фахівців з сім’ями. Їх розселяли на квартири, турбази, у знайомих, у офісі. Не всі в місті залишились, хтось поїхав далі, за кордон чи повернувся додому. І хоча Чернівці безпечні, зараз нема безпечного місця в Україні», - каже Марина Грушко, Delivery Center Director в компанії SoftServe.
IT спільнота зробила величезний вклад у наближення перемоги України, як на фронті, так і в тилу, надсилаючи величезні донати, займаючись волонтерством та рухаючи економіку держави вперед. Так каже Костянтин Васюк, виконавчий директор Асоціації «IT Ukraine». І наступний рік стане роком нових досягнень та проривів.
«Ми стратегічно дивимось вперед на кілька кроків. Після початку війни ми потроїли зусилля – аби надати клієнтам достовірну інформацію. Бо медійна картинка і реальний стан справ були різні. Для клієнта це не завжди очевидно, тому перший крок – ми інформаційно надали підтримку всіх учасникам співпраці. Ми дали 45 ексклюзивних інтерв’ю закордонним медіа. Це теж посприяло об’єктивності. Факт, що після 24 лютого продуктивність на компаніях виросла. Клієнт, який уклав з українським розробником, якби не знав, що тут війна, на практиці б і не відчув цього. Ми тримаємо рівень. Після війни ми станемо взірцевими і на прикладі українського сегмента вивчатимуть всю стратегію ринку», - розповідає Костянтин Васюк.
«ІТ-кластер плідно працює та будує плани на рік наступний. У нас оберти високі, і ми не зменшуватимемо потужності. Чернівці є надійним партнером для ІТ-галузі і тут комфортно вести бізнес. На 1 листопада в Україну розробники завели 6 мільярдів доларів. У січні думаю, буде 7 мільярдів», - додав Дмитро Шкільнюк, голова правління Чернівецького ІТ-кластеру, керівник центру розробки Valtech у Чернівцях.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами