9 квартир у селі Михайлівка залишаються нерозподіленими, чекають на своїх господарів-переселенців. Про це у програмі "Суть Речей" розповіла Тетяна Татарчук, начальник відділу регіонального розвитку та фінансового моніторингу чернівецької обласної ради
Тетяна Татарчук: Обласна рада стала півтора року назад виконавцем проекту за підтримки європейського союзу. Називається проект «Покращення умов життя та соціальна адаптація внутрішньо переміщених осіб у Чернівецькій області». У рамках цього проекту найважливішими заходами, безперечно, було відновлення двох гуртожитків для соціально вразливих верств – переселенців. Це перший гуртожиток вчора було відкрито, селище Кострижівка. Загалом там відремонтовано 13 квартир, заселилися тільки перші 9 родин. 4 квартир ми залишили в резерві, оскільки існує така можливість і до нас все ще телефонують люди зі Сходу України, маючи бажання приїхати сюди, але не маючи жодних запічок, так би мовити. Знаючи, що є отаке резервне житло, в принципі, були такі дзвінки, що родини все таки планують переїхати сюди. Мені нещодавно дзвонила жінка з Дніпропетровщини, зацікавлена в переїзді, бувають дзвінки навіть із зони окупації. Це тільки один захід.
Людмила Григорчук: Тобто, питання з поселенням переселенців все одно гостро стоїть?
Тетяна Татарчук: Звичайно, цей процес триває. Він не може бути сталим, він є динамічним. Не секрет, що є родини, які вирушають назад, на жаль, вони є. Чому я кажу «на жаль», тому що особисто сприймаю переселенців ні в якому разі не як тягар, а як великий ресурс для розвитку нашої Буковини. Все таки такі родини бувають, хтось від’їжджає туди, хтось приїжджає до нас, сюди. І цей резервний фонд був створений для того, щоб забезпечити потреби найбільш потребуючих, хто все таки вирішить зв’язати свою долю з Буковиною. Другий гуртожиток – це село Михайлівка Глибоцького району, там також завершені ремонтні роботи, в травні будуть завезені меблі. І так само спеціальна комісія відбере 9 родин соціально вразливих для поселення в цьому гуртожитку. Очікуємо поселення десь в кінці травня – на початок червня. Проект триватиме ще два місяці, на кінець проекту ми досягнемо наших головних цілей.
Тетяна Татарчук: Що я хотіла би сказати. У нас, ви вже чули, 9 сімей отримали 9 квартир у селі Кострижівка. І ще 9 квартир у селі Михайлівка залишаються нерозподіленими. Розроблено положення про відбір претендентів на поселення. Одними з критеріїв відбору є соціальний статус родини. Родини, де є діти-інваліди, де є просто родини з інвалідами, неповні сім’ї, багатодітні сім’ї. Неповні, де є діти-інваліди, це безперечно перша категорія. Вони підпадають під отримання цього житла. Тому тим, хто дійсно має такий соціальний статус, дуже просимо звернутися в обласну раду найближчим часом. До розподілу житла в іншому селі залишилося не так багато часу. Нам пора заселяти ці гуртожитки. В кабінет 248, за телефоном 55-30-37 телефонувати. Щоб ви могли написати заяву і ви дійсно можете претендувати на це житло. Спеціальна комісія, яка створена в рамках цього проекту, зможе надати вам житло. Ми хочемо охопити максимальну кількість тих родин, які дійсно цього потребують. І давайте робити це спільно.
Читати ще: 9 родин переселенців урочисто отримали ключі від квартир
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами