Порівняно з з минулим роком захворюваність на вітрянку у Чернівцях зросла майже удвічі
Із 970 осіб, що захворіли на вітрянку, 813 дітей. Більшість з них відвідували школи та садки.
Вітряна віспа (вітрянка) є гострим, високозаразним вірусним інфекційним захворюванням. Для дитячого віку притаманний легкий перебіг захворювань, у дорослих вона може набувати важких форм та викликати такі ускладнення, як пневмонії, енцефаліти.
Збудником вітряної віспи є вірус зостер, який може все життя зберігатися в організмі людини і в дорослому віці викликати таке захворювання, як оперізуючий лишай. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом.
Якщо в колективі захворіє хтось один, ймовірність того, що перехворіють всі інші, становить близько 100%, не захворіють тільки ті хто перехворів.
Хворий на вітрянку стає заразним за кілька днів до висипу та ще протягом п'яти днів з моменту появи останньої бульбашки.
Хвороба починається з появи бульбашок (схожі на краплі води, оточені вузьким рожево-червоним обідком, нерідко зудять), слабкості та підвищення температури. Висипання спочатку з'являються на спині, грудях, животі, голові, а згодом на кінцівках.
Після хвороби виникає довічний імунітет, але приблизно в одному випадку зі 100 можливі повторні випадки захворювання.
В дошкільних навчальних закладах, при ускладненні епідемічної ситуації проводяться обмежувальні протиепідемічні заходи. Контактні (особи, які спілкувалися з хворим), перебувають під медичним наглядом протягом 21 дня, двічі на день вимірюється температура тіла. В приміщеннях, для профілактики посилюється режим провітрювання, проводиться дезінфекція приміщень бактерицидними лампами.
Хворі повертаються в організований дитячий колектив не раніше ніж через 5 днів після появи останнього елементу висипу.
Щеплення проти вітряної віспи в Україні є рекомендованими але не обов’язковими.
Щепленням підлягають діти, які досягли 12-місячного віку, діти, які поступають до дитячого дошкільного закладу та школи, працівники охорони здоров’я, які мають високий ризик інфікування і які не хворіли на вітряну віспу.
Джерело: ГУ Держсанепідслужби в Черінвецькій області.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами