Буковинці вже почали збирати березовий сік. Як правильно його вживати, радять фітотерапевт та лікар.
Віктор Фуштей, фітотерапевт:
- Перш за все, березовий сік очищає наш організм від шкідливих речовин, токсинів і шлаків. Тонізує, заряджає енергією, додає сил, що дуже актуально навесні, особливо після тривалої зими. Сік беріз покращує обмінні процеси, що відбуваються в організмі, має сечогінну дію. Корисно його пити при набряках різного походження, при авітамінозі, а також для зміцнення імунітету.
Збирати березовий сік можна починати від початку відлиги і до появи перших листочків на берізках. Найбільш цілющий і корисний сік з тих беріз, які ростуть поодиноко на відкритій місцевості, де дуже багато сонячного світла.
Зберігати березовий сік необхідно в холодильнику, оскільки він швидко прокисає. Можна використовувати його для коктейлів, змішуючи з іншими соками. На березовому сокові добре настоювати звіробій, базилік, м’яту, мелісу й інші лікарські рослини.
Науковці вважають, що березовий сік корисний тим, що солодкі сиропи, виготовлені на його основі, не тільки не несуть ризику розвитку карієсу зубів, але навіть можуть призупинити його. Тому березовий сік, а також льодяники на його основі використовуються для профілактики карієсу в дітей.
Читайте ще: "Влітку щодня їжте чорниці", - фітотерапевт
Ольга Гуска, лікар-терапевт:
- Березовий сік стимулює секрецію шлункового соку, ефективно лікує захворювання травного тракту. Регулярне вживання березового соку допомагає при сечокам’яній хворобі, очищує кров, стимулює обмін речовин, виводить з організму продукти обмінних процесів. Також березовий сік корисний при різних захворюваннях печінки, жовчного міхура, при радикуліті, запаленні суглобів (ревматизм, артрит), бронхіті, туберкульозі, цинзі, при головних болях і венеричних хворобах. Він підвищує стійкість організму до простудних захворювань, алергії.
Вживання склянки березового соку на добу допоможе знизити дратівливість, сонливість. Здоровій людині березовий сік можна вживати без обмежень (у розумних межах, звичайно) замість будь-якого іншого столового напою протягом 1-2 місяців.
Однак є і протипокази до вживання цього соку. Зокрема, якщо у людини є алергія на пилок берези. З обережністю потрібно пити сік при каменях у нирках і сечовому міхурі.
При виразці шлунку або дванадцятипалої кишки вживайте сік тільки після консультації з лікарем.
Узагалі, якщо ви прийняли рішення застосовувати сік з лікувальною метою, спочатку проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем.
Вам буде цікаво: Замість таблеток – черемша
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами