Ми цікавимося у відомих бізнесменів Чернівців, як їхні підприємства переживають карантин та як планують виходити з нього.
Максим Романюк, власник Реберні під Арсеналом
"Ми на ринку вже рік, відкрилися 11 квітня 2019 року. Під час карантину працюємо на доставку. Втім, великого попиту на доставку наразі немає, адже у людей закінчуються гроші. Більшість наших працівників - з областей, тож вони поїхали додому та взяли відпустку за власний рахунок, бо не в змозі сплачувати оренду за житло в Чернівцях.
Звісно є певні надані пільги, але вони дуже маленькі. Бізнес однаково потерпає, адже оренду ніхто не відміняв, комунальні теж потрібно сплачувати, працівників забезпечувати тощо. А ще борги, бо бізнес зупинився раптово. Нас ніхто не попереджав за 2-3 тижні про можливість закриття закладів харчування. Тому особливої допомоги, крім можливості відтермінування платежів та комуналки немає. Але ці суми все рівно потрібно буде заплатити, і нікого не турбує, що в цей час бізнес нічого не заробив.
Прогнозувати важко, але вихід з карантину буде надзвичайно важким. Все залежатиме від попиту. Якщо люди просто матеріально не зможуть собі дозволити похід у заклад, або таких буде більшість, то нам, як і решті закладів харчування, буде важко".
Людмила Петришин, директор компанії «Німфа»
"Компанія «Німфа» працює на ринку комп’ютерної техніки з 2000 року. За 20 років нашої діяльності це вже третя фінансово-економічна криза, але вперше держава обмежила свободу нашого конституційного права на підприємницьку діяльність, ввівши карантин. На період карантину всі наші роздрібні торгові точки зачинені, працює лише інтернет магазин Nimpha.ua. Обороти компанії впали приблизно на 70%. Прогнозуємо, що поступово повернути наші обороти та доходів до докризових показників зможемо протягом 5-6 місяців після початку роботи.
Вільний час, який вимушено з’явився через карантин, наша компанія використовує для активного розвитку інтернет-магазину, запуску власного чат-боту та поліпшення технічної складової всіх наших бізнес-процесів. Особливої допомоги з боку держави не відчувається.
Прогноз для українського бізнесу – стримано позитивний. Внаслідок світової економічної кризи та карантину багато бізнесів збанкрутують, ринки очистяться від компаній-одноденок, загостриться конкурентна боротьба, в результаті чого врешті-решт виграє кінцевий споживач".
Марина Сторожук, лікар-дерматолог, кандидат медичних наук, власниця косметологічного центру MClinic
"В медицині я вже протягом 17 років. MClinic працює з 2013 року, а у 2018 році ми розширилися. На період карантину ми не працюємо, але надаємо онлайн консультації та завжди перебуваємо на зв’язку з нашими клієнтами. З нашим колективом все гаразд, всі здорові, але працівники вже хочуть на роботу. Наші співробітники наразі знаходяться у оплачуваній відпустці. Ми завжди підтримуємо колектив фінансово та морально.
Наш заклад має медичну ліцензію, тому ми могли працювати під час карантину, але, щоб убезпечити клієнтів та персонал від небезпечної хвороби, ми залишилися вдома. Ще до карантину та пандемії ми дотримувалися усіх гігієнічних правил. Асептики та антисептики - це норма у нашому закладі. Також в нас ще раніше діяв масковий режим.
Надалі ми плануємо просто почати працювати в звичайному режимі та запровадити програми лояльності й знижки для клієнтів
Як лікар, я аналізую різні наукові праці щодо CОVІD-19 та переживаю, щоб не було хвилеподібного перебігу хвороби зі збільшенням контактів людей та зниженням температури восени. Щоб цього не сталося, нам потрібно і надалі бути обережними, в масових скупченнях людей дотримуватися маскового режиму та підтримувати здоровий спосіб життя. Не забувати доглядати за обличчям та тілом - це позитивні емоції, які також зміцнюють імунітет, а ми завжди готові в цьому допомогти!
Суспільство вже не буде таким, як було. Ми навчимося цінувати прості речі! Звичайно, не хотілося б, щоб це відбулося такою ціною. Але сподіваюся, що ми тепер розуміємо, що здоров‘я - це найважливіше! Будьте здорові та щасливі!".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами