«У Чернівецькій області діє 30 офіційно зареєстрованих агропродовольчих ринків з облаштованими державними лабораторіями ветеринарно-санітарної експертизи. Цю цифру значно перевищують стихійні базари, де відсутні умови для безпечної реалізації. Якість продуктів тут не контролюється, продукти продаються прямо з асфальту, порушені будь-які санітарно-гігієнічні умови», - йдеться у повідомленні.
Наголошується, що на кожному ринку має бути встановлене холодильне обладнання. Всі продукти перед тим, як потрапити до споживача, повинні пройти контроль. Зберігатися свіжа продукція на прилавку має не більше, ніж шість годин.
Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області звертається до мешканців області з проханням утриматись від купівлі-продажу продуктів харчування в місцях несанкціонованої торгівлі. Це великий ризик. Адже якість та безпечність цих продуктів проконтролювати неможливо.
Щоб харчові продукти максимально довго не псувалися та лишались свіжими, потрібно дотримуватись необхідних умов зберігання. Для цього існують відповідні температурні норми:
+ 4 … + 10 °С – кондитерські вироби, овочі, фрукти;
+2 … + 7 °С – молочна продукція, в тому числі сири; м’ясна і рибна гастрономія;
–1 … + 2 °С – свіже м’ясо і риба (на льоду), морепродукти;
–2…+2 °С – риба гарячого копчення;
–2…–5 °С – риба холодного копчення;
–18 °С – заморожене м’ясо, птиця, риба, пельмені.
Саме така температура гальмує біологічні процеси розкладання харчових продуктів, особливо це стосується м’ясних і рибних виробів.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами