Андрій Ровенко відмовився від звичного восьмигодинного нічного сну. Натомість спить по кілька годин, зате два-три рази на добу. Каже, і почувається краще, і сил має більше.
Про багатофазний сон Андрій дізнався під час чергової сесії в університеті. Аби підготуватися до іспитів, доби не вистачало. А вночі довго засиджуватися за підручниками не міг – засинав. Тоді спробував спати двічі на добу – три години після пар і три години вночі. Так помітив: організм встигає відпочити, набратися енергії, а мозок значно краще працює.
- Існує п`ять режимів сну: коли спиш 4 рази на добу по 30 хвилин через кожних 6 годин; 6 разів на добу по 20 хвилин через кожні 4 години; 1 раз вночі 1.5-3 години і потім тричі по 20 хвилин протягом дня; 1 раз вночі 5 годин і потім 1 раз всередині дня на 1.5 години; 1 раз вночі 2 години і потім 1 раз всередині дня на 20 хвилин, - розповідає Андрій Ровенко. - Я спробував кожен режим. І обрав найкомфортніший для себе - сплю три години вночі і стільки ж удень.
Таким чином, тепер Андрій прокидається о сьомій ранку, снідає і поспішає на навчання. Повертається додому близько п`ятої вечора, обідає і лягає спати на три години. Потім – прогулянка, вечеря і навчання. Наступний сон з четвертої до сьомої ранку. Такий режим дозволяє і вчитися, і проводити час з друзями, і добре себе почувати.
- Відтоді як перейшов на багатофазний сон, почуваюся постійно виспаним, - констатує Андрій Ровенко. – Цікаво, що в мене збільшилася швидкість читання та набору на клавіатурі. А ще – постійно гарний настрій і не хочеться позіхати.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами