Перші кроки децентралізації почали робити на Буковині. Райони потроху подають свої заявки на об’єднання територіальних громад, десь такі питання вирішуються складніше.
Про це заявили експерти, які працюватимуть над децентралізацією в Регіональному офісі реформ. Такі пункти відкрились по усій країні. Тамтешні фахівці збиратимуть із районів заявки на об’єднання, перспективний план має бути поданий в Кабмін до 15 липня. Експерти твердять: після децентралізації громади напряму формуватимуть бюджети із урядом. Територіальними центрами можуть стати великі населені пункти, де є не менше 250 школярів та сотні дошкільнят, до яких можна буде дістатись за півгодини із будь-якої точки об’єднаної тер громади. Після об’єднання, більшість податків залишаються на місцях, повинне забезпечуватись і зручне надання необхідних адмінпослуг. Щоправда, фахівці вже зіткнулись із проблемами, кажуть, деякі громади важко ідуть на об’єднання, зокрема - це суперечки за право стати центром територіальної громади .
Ігор Бабюк, директор регіонального Офісу реформ: Філософія полягає в тому, щоби об’єднати ті громади, які є дотаційними, а це є більше 80 відсотків . На місцях залишається податок на доходи фізичних осіб, податок на прибуток підприємств, земельний. Складно це все відбувається, тому що ми вже відчуваємо опір сільських голів, з боку різних територіальних громад, в містах немає бачення, як буде відбуватись таке об’єднання.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами