Як проводити тендери ,чи формувати штати, та чи віддадуть податки громадам, які вже об’єднались, утім не зовсім відповідають механізму? Такими питаннями засипали голови селищ та громад нардепів, які у Чернівцях збирали конкретні пропозиції щодо проведення адмінреформи.
Вони планують скорочувати кількістьчиновників та розвивати громади. Але як набирати нові штати та формувати бюджет із першого січня – не знають. Голови об’єднаних громад Буковини про це запитували в нардепів
.
Аркадій ШОВА, голова Мамалигівської ОТГ: Пропоную, щоб законодавчо було прийняті якісь штати, щоб ми знали, від чого відштовхуватись. Сенс на даний час є , бо не знаємо бюджету на наступний рік, не знаємо, від чого відштовхуватись .
Григорій Ванзуряк, голова Глибоцької об'єднаної громади: Якщо громада потрапляє на прямі міжбюджетні трансфери, з першого січня необхідно харчувати дітей у садках та школах. Потрібно запускати тендерні процедури з першого січня, бо інакше нічого не відбудеться, проблема надзвичайно важлива.
Чимало із об’єднаних громад, і не лише в нашій області, не відповідають методиці – вони менші, аніж було заплановано. Чи отримають такі громади обіцяні податки – під питанням.
Ярослав Курко, перший заступник голови обласної ради: Воно згідно із планом, але не до кінця. Вони не встигли, не зуміли, не переконали. І вони сьогодні об’єднались , і не знають ,а що ж ми будемо завтра робити, що ми людям скажемо? Це ті перші, які пішли, яких треба підтримати. Наша така позиція.
Є самодостатні сала і селища. Їхні олови просили нардепів прирівняти їх до об’єднаних громад.
Наталя Катрюк, голова Лужанської селищної ради: Звернути увагу на великі громади до об’єднаних громад. Я беру по своєму селищу: 5 тисяч населення, повністю розвинена інфраструктура. А в нас підряд ідуть всі громади ,які мають розвинену інфраструктуру, і які не мають бажання об’єднуватись, бо вони можуть себе утримувати.
Адмінреформа – проходить швидко і вона необхідна. Тепер громади повинні розвиватись самостійно, сказали народні депутати. Усі проблемні моменти пообіцяли винести на розгляд у сесійній залі Верховної Ради перед прийняттям Закону про державну реєстрацію органів місцевого самоврядування, як юридичних осіб.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами