Нагадаємо, нещодавно у Мигово запрацював літній табір "Собака- друг. Собака- лікар" для дітей, хворих на аутизм, ДЦП, із синдромом Дауна тощо. Сьогодні до табору приїхали юні чернівецькі спортсмени з фехтування, які взяли участь в іграх із собаками та провели майстер-класи з фехтування.
Кореспондент ІА АСС побувала в цьому таборі та на власні очі побачила переваги такого методу лікування.
– Це табір для всіх: як здорових дітей, так і дітей з особливими потребами. Відкрилися ми 12 серпня і працюватимемо до наступного вівторка, 21 серпня, – розповідає голова ГО спортивно-прикладного дресирувального центру «Енгард» Олена Шаніна. – На сьогодні у нас постійно займається близько 20 дітей. Плюс їхні батьки, у таборі постійно проживають не менше 40 людей. Деякі є дітки з батьками, які до нас доїжджають щодня. Дуже позитивно всі сприймають такі заняття з собаками. Батьки нам зізнаються, що після такої терапії, їхні діти роблять прогрес та деякі рухи, які вони ніколи в життя не робили. Це приємно і надихає.
Читайте також: Перший інклюзивно-ресурсний центр відкрили на Буковині.
Собаки-терапевти нині займаються реабілітацією близько двадцятьох дітей з аутизмом, синдромом Дауна, ДЦП та іншими особливостями розвитку. Завдяки собакам діти краще освоюють взаємодію та комунікацію з навколишнім світом. Кінологи стараються при допомозі собак полегшити для них певні завдання, рухи чи вимову. Дитині легше взаємодіяти з собакою, бо він її не оцінює.
У дітей з ДЦП після каністерапії знімається спастика - покрученість ручок і ніг. Вони гладять собак, годують їх тощо.
Діти з ДЦП, які не повертали голову, починають повертатися до собак
Наступний заїзд табору із заняттями з каністерапії планують організувати наступного літа.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами