"Інтернати. Тут стоїть питання не закриття поголовно, а стоїть питання дуже такого раціонального підходу до їх функціонування", зазначила Оксана Палійчук, Департамент освіти і науки Чернівецької ОДА в програмі "Суть Речей".
Треба зазначити, що не завжди інтернати комплектувалися дітьми відповідно до потреб. Ми розуміємо, що діти на особливому забезпеченні у державі. На цих дітей не виділяють надзвичайно велику, але достатню суму. Якщо ми візьмемо 63 чи 58 гривень в день на дитину, то це ніби небагато, але коли ми візьмемо 100-150 дітей, то помножимо на цю суму, це вийде пристойна сума в день. Ми говоримо, що кожного дня ці дітки споживають і м’ясо, і рибу. Не кожна сім’я може це собі дозволити. Десь ми говоримо про вихідні, де можуть собі це дозволити пересічні сім’ї українські.
Тому, щоб збільшити контингент, не ті діти з нозологіями, не ті діти, які мали би бути в інтернаті там навчаються. Ті діти могли навчатися в звичайній школі без відриву від сім’ї, якщо є нозологій, то інклюзія. Держава ставить питання саме з таких міркувань. Не стоїть питання поголовного закриття. Якраз на нараді 18-19 лютого за участі міністра освіти у Харкові, на цьому наголошували. Щодо Селятина, то діти в інтернатах просто проживають, це не спеціалізовані заклади, де діти є з відповідними нозологіями. Це заклади інтернатного типу, де діти просто проживають.
Ніхто не буде робити це необґрунтовано, але ми маємо піднімати це питання, ми маємо це вивчати, ми маємо це оптимізувати, ефективно використовувати кошти, бо дуже часто сім’ї користуються цим. Вони мають фінансову підтримку, як малозабезпечені, а передують дітей на державне забезпечення. Ми маємо тоді від держави подвійну оплату, це також несправедливо. Але ради добра самої дитини, ми розуміємо, що інколи в сім’ї дитині гірше, ніж в інтернаті. Тому я наголошую, індивідуальний підхід. Ми над цим працюємо. Створена робоча група, аналізуємо по кожному інтернату окремо.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами