В програмі "Суть Речей" Ігор Баб'юк, директор офісу реформ розповів, що виступи мешканців села Мариничі Путильського району проти об'єднання з Усть-Путилою - це маніпуляції.
Ігор Баб’юк: - З приводу конфлікту, який існує в Мариничах. Насправді не більша частина населення там вийшло, я скажу вам більше, в мене складається враження, що там виникає якась маніпуляція, тому що незрозуміло. Ось дивіться, інформація про об’єднання не виникла сьогодні, я більше того скажу, до жовтня місяця було рішення обласної ради, більше того було рішення ЦВК, яке можна було запросто оскаржити. Я так думаю, Мариничі, які були проти, мали тоді постати і сказати: «Ви знаєте, з нами ніхто не радився, це все неправильно». Зараз що відбулося. Уже відбулося сформування громад, вона отримала відповідне фінансування з державного бюджету, відповідно щодо субвенцій різного напрямку, і зараз в законі про добровільно об’єднані територіальні громади написано, що громада може вийти з об’єднання громад, але, на жаль, не прописано процедуру. Тому я взагалі я не знаю, чому піднялося це питання ось так одразу і тому що громада навіть рік ще не проіснувала. Вона існує в бюджетному році місяць фактично. Який результат вони хотіли бачити, тому абсолютно мені здається штучним конфліктом, який кимось нав’язується і поширюється, тому людям потрібно заспокоїтися і хоча б рік пожити в громаді, подивитися в чому є погіршення і так далі. Там є певні, більш персоналізовані вимоги до голови об’єднаної громади і до старости. Зараз на більшості зустрічей присутні голова райдержадміністрації, депутати районної ради, тобто я не можу сказати на скільки вони справедливі чи несправедливі ці вимоги. Я знаю, що вони зробили звернення до прокурати, нехай прокуратура робить оцінку, звичайно вони зробили звернення на голову обласної адміністрації, а на Офіс реформ звернень не було. Більше того, голова об’єднаних громад говорить, що його навіть на збори не запросили, які ініціювали в Мариничах.
Ігор Баб’юк:- Це приблизно як я сьогодні говорив у Вижницькому районі, що розумієте із 10 громад в 7-ми - сільські голови, які були в адміністративних центрах. Ці люди могли спокійно нічого не міняти, їм було і так комфортно, але вони вирішили все ж таки щось поміняти і попробувати. Вони взяли таку головну біль як об’єднання громад, а це питання реорганізації, питання когось скоротити, когось взяти на роботу, певні зміни і так далі. Я вже не говорю про те, що вони отримали додаткові функції по розпорядженню коштів і субвенції і ви прекрасно розумієте, що цим людям треба, як кажуть, кланятися, тому що вони дійсно взяли і стали першопрохідцями. Вони стикнулися з такими проблемами, але вони по ходу вирішуються і слава Богу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами